• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Патріарх Філарет закликав Папу Римського підтримати нацгвардійця Марківа

Реклама на dsnews.ua

Почесний патріарх Православної церкви України, предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет звернувся до Папи Римського Франциска на підтримку бійця Нацгвардії Віталія Марківа, який був засуджений в Італії за вбивство журналіста на Донбасі

Текст листа оприлюднений на facebook-сторінці Філарета, передає "ДС".

"Ваша Святосте! Звертаюсь до Вас, як духовного лідера всього католицького світу, а також керівника Держави Ватикан, з проханням задіяти Ваш авторитет, і всі можливі механізми, для забезпечення справедливого судового розгляду у справі доведення невинуватості українського патріота Віталія Марківа", — пише він.

Філарет зазначив, що справа Віталія Марківа, слухання по апеляції якої почалося сьогодні, 29 вересня, в Мілані, "стосується не лише окремої людини, її життя та свободи, але й честі та гідності всього українського народу".

"Віталію Марківу бездоказово та безпідставно інкримінують причетність до загибелі журналіста Анреа Рокеллі… Аргументи сторони захисту та нові докази нещодавно здобуті під час розслідування та, зокрема, проведених експертиз Міністерством внутрішніх справ України доводять, що Віталій Марків фізично не міг скоїти злочин в якому його звинувачують. Аргументи сторони обвинувачення в першій інстанції, як стверджують очевидці, спиралися на російській пропаганді", — зазначає Філарет.

Ієрарх зазначив, що українці є мирною нацією, яка ніколи не окупувала чужих територій, а тільки захищала свою. І в цій війні "Віталій Марків насправді став жертвою примітивної помсти імперської Росії, проти якої він, як і весь наш народ, бореться за цілісність і самостійність нашої держави".

Як писала "ДС", українські слідчі знайшли низку свідків, свідчення яких вказують на невинність Віталія Марківа.

У Києві 28 вересня представили частину фільму "Не в тому місці, не в той час" (The Wrong Place), що розповідає про непричетність нацгвардійця Віталія Марківа до вбивства.

    Реклама на dsnews.ua