• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

ПЦУ отримає Благодатний вогонь у неділю вранці

Православна церква України отримає Благодатний вогонь з Єрусалиму вранці на Великдень

Благодатний вогонь
Благодатний вогонь
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прессекретаря ПЦУ, архієпископа Чернігівського та Ніжинського Євстратія Зорі в Facebook, передає "ДС".

"Привезення до Михайлівського Золотоверхого собору Києва Святого Світла очікується приблизно о 10 годині ранку 2 травня, завдяки звичайному авіарейсу", — написав Зоря.

Він наголосив, що церква шанує Святе Світло як видимий знак благословення від Гробу Господнього. Водночас він зауважив, що сутність і значення Великодня не можуть і не повинні зосереджуватися на привезенні та поширенні Святого Світла.

Архієпископ нагадав, що звичай привозити Святе Світло у ніч Великодня – новий, і він виник нещодавно, лише після поширення авіаперельотів. У давнину ж такого звичаю не існувало — у часи середньовіччя деякі паломники вже через багато місяців після Пасхи доставляли в наші краї Святе Світло.

За словами Євстратія, немає жодної вагомої потреби витрачати шалені кошти на чартерні рейси, особливо в час пандемії, аби лише на кілька годин раніше привезти Святе Світло.

Святе Світло«Άγιο Φως» (Агіо Фос), дослівно «Святе Світло» - благословенний на Гробі Господньому вогонь, який під час...

Posted by Євстратій Зоря on Saturday, May 1, 2021

Як повідомляла "ДС", представники УПЦ МП вже отримали Благодатний вогонь, який прибув в суботу, 1 травня, з Єрусалиму (Ізраїль) до Києва.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua