• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Перекупник викраденого з бібліотеки Вернадського "Апостола" отримав умовний термін

Реклама на dsnews.ua
Суд дав два роки умовно обвинуваченому у причетності до викрадення з бібліотеки ім. Вернадського і продаж книги "Апостол" 1564 року

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на рішення суду, передає "ДС".

Підсудний Олександр Гарбар є уродженцем Чернігова. Його звинувачували в тому, що за 5 тисяч доларів він придбав вкрадену з бібліотеки раритетну книгу "Апостол або Діяння та послання".

За його словами, про можливості покупки цієї книги він дізнався приблизно в кінці січня 2017 року в ході розмови з невстановленою особою. Про те, що книга вкрадена і знаходиться в розшуку, він знав, але вирішив її придбати, щоб в подальшому перепродати.

Він був затриманий 25 квітня 2017 року в приміщенні ресторану Da Mario у Києві під час перепродажу "Апостола".

Гарбару була інкримінована ст. 198 (придбання, зберігання та збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

Обвинувачений свою провину визнав повністю. Того, хто вкрав книгу і продав її Грабару, так і не знайшли.

Суд призначив йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі з випробувальним терміном 1 рік.

Також, суд зняв арешт з книги "Апостол" і повернув її бібліотеці ім. Вернадського.

Львівський "Апостол" Івана Федорова був виданий накладом близько 1-1,2 тис. примірників, в даний час відомо близько 120 збережених одиницях. При цьому у фондах Національної бібліотеки ім. Вернадського зберігається п'ять примірників, але всі вони неповні. Крім того, примірники книги є у книгосховищах Львова, Харкова, Дніпропетровська, а також в інших країнах - Білорусії, Польщі, Болгарії, РФ, США і т. д. Книга видана у великому форматі, оригінальне видання складалося з 278 аркушів, включаючи 264 пронумерованих.

Книгу викрали у травні 2016 року. За словами працівників бібліотеки, до них прийшов чоловік, який назвався представником контролюючого органу, і надав копії документів для проведення звірок тих книг, які в них зберігаються. Після чого назвав список тих видань, які він хотів би перевірити. При цьому попросив окреме приміщення, де б він зміг спокійно працювати. Протягом дня людина кілька разів виходив з приміщення, залишаючи при цьому свої речі. В кінці робочого дня він вийшов і назад уже не повернувся. Коли персонал бібліотеки почав звіряти видані йому для ознайомлення видання, то виявив відсутність старопечатного видання.

    Реклама на dsnews.ua