• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Пересадка органів в Україні може стати частиною медреформи, - Степанов

Реклама на dsnews.ua
Міністерство охорони здоров'я розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації

Про це повідомив голова МОЗ Максим Степанов на нараді у президента України Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на прес-службу ДВД.

Як заявив Степанов, умови для розвитку трансплантації в Україні не були забезпечені, і багатьом громадянам доводиться проводити операції за кордоном. Однак зараз Моз створив відокремлений підрозділ саме для розвитку трансплантації в Україні. За словами міністра, МОЗ уже розширює перелік лікарень, які можуть надавати послуги з трансплантації органів.

При цьому, на думку Максима Степанова, розвиток трансплантації може стати частиною медичної реформи.

"Треба дуже потужно взятися за розвиток трансплантації в нашій країні. По-перше, в Україні такі операції в п'ять-шість разів дешевше, ніж за кордоном, а тому більш доступні для українців. Це підвищує шанс зберегти життя. По-друге, така якісна послуга за нижчою ціною може залучити іноземців", - прокоментував доповідь голови МОЗ Володимир Зеленський.

Як повідомляла "ДС", попередній міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька стверджувала, що систему трансплантації органів можна буде запустити в лютому 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua