• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Переселенці з інвалідністю отримають свої виплати з березня, — Мінреінтеграції

Переселенці з інвалідністю з-поміж ВПО отримають свої виплати з березня, навіть якщо заява буде оброблена у травні

Гроші
Переселенці з інвалідністю отримають свої виплати з березня
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, передає "ДС".

Це питання обговорювали під час засідання координаційного штабу. Як зазначається, з 1 березня деяким категоріям ВПО, які отримували допомогу протягом року або двох, її було продовжено ще на 6 місяців. Близько 535 тис. внутрішніх переселенців отримали автоматичне продовження виплат. Передусім це люди з інвалідністю 1 та 2 груп, а також пенсіонери, розмір пенсій яких не перевищує 9444 гривні.

Як розповіли учасники наради, під час автоматичного продовження виплат особам з інвалідністю з-поміж ВПО виникли технічні проблеми. Їх обіцяють вирішити найближчим часом.

"Люди, які мають 1 та 2 групи інвалідності, отримають свої виплати ВПО з березня, навіть якщо у них талон до ЦНАПу у травні", — прокоментувала міністерка з питань реінтеграції Ірина Верещук.

Інші переселенці, які не входять до цих категорій, мали подати відповідні заяви до органів соціального захисту населення або ЦНАПів. Тому 196 тис. сімей ВПО вже звернулися до управлінь соціального захисту із заявою про продовження виплати допомоги. З них протягом березня опрацювали та призначили виплати для 98 тис. сімей (особових рахунків), тобто 181 тис. людей.

Решта звернень щодо продовження виплат ще опрацьовується в управліннях соціального захисту. У разі перепризначення допомоги по цих заявах отримувачам у квітні нарахують виплати відразу за 2 місяці.

Подати заяву на перепризначення виплат можна до 30 квітня. У такому випадку виплати будуть нараховані, починаючи з березня.

Як писала "ДС", уряд може розширити коло ВПО, яким платитимуть держдопомогу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua