• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Перші поставки в Україну вакцини від COVID-19 можуть стартувати в січні 2021 року

Реклама на dsnews.ua

Перша партія вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX може бути доставлена ​​в Україну в січні 2021 року

Про це в.о. директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузін розповів в інтерв'ю LIGA.Life, передає "ДС".

"За попередньою інформацією, Україна може отримати першу партію вакцини в середині або в кінці січня 2021 року. COVAX каже, що перша партія вакцин складе 3-5% від загальної кількості, яку має отримати країна", — сказав Кузін.

Він нагадав, що в рамках ініціативи COVAX Україна може розраховувати на близько 8 млн доз. З урахуванням того, що одній людині вводиться 2 дози вакцини, цього має вистачити на вакцинацію 4 млн осіб, тобто приблизно 20% населення країни.

Глава ЦГЗ зазначив, що COVAX може поставляти Україні відразу кілька вакцин від різних виробників.

"Розподіл такої вакцини поки не відомий жодній країні. Ми можемо отримати будь-яку", — сказав Кузін.

За його словами, під час поставки першої, пробної, партії вакцини будуть опрацьовані всі логістичні питання доставки, забезпечення холодового ланцюга, вакцинальної кампанії і т.п.

"Зараз виробники вакцин працюють на трьох холодових режимах: -60 -80 градусів, -20 -40 і +2 +8. Ми провели аудит устаткування для перевезення кожного холодового режиму. Такі дані у нас є на рівні району. Тому, наприклад, якщо у нас буде вакцина для зберігання в + 2 + 8, то можемо спустити до рівня району вакцину. якщо -20 -40 — до рівня області", — розповів Кузін.

Так, за словами Кузіна, вакцину при зберіганні -60 -80 градусів можна зберігати на національному рівні і доставляти невеликими партіями в регіони.

Як повідомляла "ДС", в Центрі громадського здоров'я при Міністерстві охорони здоров'я заявили, що в Україні вакцинація від коронавірусу буде проходити в три етапи.

    Реклама на dsnews.ua