• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Перший Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" проведуть онлайн через пандемію коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО" буде проведено виключно онлайн через те, що Болградський р-н Одеської області і село Криничне на березі найбільшого озера України – Ялпуг, де планувалася offline-частина, було внесено до "червоної зони" карантину

У дати проведення  (12-19 вересня) на сайті фестивалю будуть доступні онлайн-трансляції конкурсних та позаконкурсних фільмів національного та міжнародного блоків. Усі заявлені раніше лекції також відбудуться в онлайн-форматі, повідомляє "ДС" з посиланням на пресслужбу кінофестивалю.

Щодня з 19.00 до 21.00 команда фестивалю проводитиме прямі включення за участю режисерів національної конкурсної програми та членів журі на своєму Youtube-каналі та сторінці у Facebook. Глядачі дізнаються цікаві історії і деталі створення стрічок, а також матимуть можливість задати гостям онлайн-студії фестивалю питання в режимі реального часу. До церемоній відкриття, нагородження переможців і закриття кінофестивалю можна буде долучитися у стрім-форматі.

Детальний розклад онлайн-події буде опубліковано на сайті кінофестивалю.

Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО"
Міжнародний етнографічний кінофестиваль "ОКО"

Кінофест складається з міжнародного та національного повнометражного конкурсу та міжнародного короткометражного. Секція міжнародного повного метру — 6 стрічок хронометражем від 40 хв. В ній представлені фільми з Європи, Азії, Африки та Латинської Америки. До національного конкурсу повних метрів увійшло 8 картин. Короткометражна програма фесту — 6 тематичних блоків по 5 стрічок, зокрема українського виробництва. Загалом глядачі подорожуватимуть разом із кінофестивалем 29 країнами світу.

 До складу журі увійшли відомі кінематографісти та фольклористи: кінорежисер та сценарист Михайло Іллєнко, режисер та продюсер Сергій Проскурня, співачка і фольклористка Катя Chilly, болгарський кінорежиссер Василій Барков, фольклористка та професорка Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Олена Івановська, акторка Римма Зюбіна, кінокритик і продюсерка Аксиня Куріна.

"Фестиваль націлений на міжкультурний діалог через показ найкращих українських фільмів та світових стрічок на цю тему, підняття хвилі мотивації знімати етнографічне кіно. Україна – одна з найбагатших на фольклор країна, тому справедливо, якщо кількість та якість етнографічного кіно зростатиме, а Україна стане законодавицею і столицею етнографічних кінофестивалів на світовій мапі. "ОКО" сприятиме розвитку туристичного та інвестиційного потенціалу віддаленого регіону. Враховуючи той факт, що це дуже складний, багатонаціональний, забутий куточок країни, українська присутність саме через культуру є вкрай необхідною. Мова культури, фольклору та кіно – універсальна й на підсвідомому рівні зшиває регіон із країною та світом, зміцнює дружбу між народами, підвищує толерантність та сприяє миру", — розповіла засновниця, продюсерка і директорка кінофестивалю Тетяна Станєва.

    Реклама на dsnews.ua