• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Печери в Печерській Лаврі можуть обвалитися. Московський патріархат почав вимолювати у Кабміна гроші

Комплекс Ближніх печер Києво-Печерської лаври знаходиться в аварійному стані та може зруйнуватися, що призведе до людських жертв

Реклама на dsnews.ua

Як повідомляє Центр інформації УПЦ Московського патріархату, про це намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло написав в листі премʼєр-міністру Денису Шмигалю, інформує "ДС".

У листі представник Московської церкви просить допомогти зберегти памʼятник архітектури національного значення — "Лабіринти Ближніх печер" (корпус № 90), який є обʼєктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У листі повідомляється, що внаслідок природних і техногенних факторів гідрологічні умови аварійних ділянок в лабіринті печер залишаються складними. Це дуже скоро може призвести до подальшого розвитку небезпечних і негативних гідрологічних процесів.

"Багаторічна амортизація і незадовільний стан підземних інженерних комунікацій, а також весняне сніготанення призводять до насичення водоносного горизонту над печерами і підтоплення печерного комплексу. Постійний моніторинг стану лабіринтів Ближніх печер свідчить про те, що рівень зволоженості грунтів, де розташований памʼятник, останнім часом істотно збільшився. За результатами неодноразово скликаних комісій техніко-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) щодо стану аварійних ділянок печер, ситуація визначена як надзвичайна регіонального масштабу", — повідомив митрополит Павло.

Він нагадав, що зазначені ділянки задіяні в паломницькому маршруті. А це означає, що "в разі невжиття термінових заходів існує загроза руйнування лабіринтів печер, що може привести до непоправних втрат і людських жертв".

У звʼязку зі сформованою ситуацією митрополит Павло попросив главу уряду розглянути можливість виділення з резервного фонду державного бюджету коштів для проведення невідкладних протиаварійних робіт, повʼязаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації національного масштабу, а також видати відповідні доручення Мінекономіки та Мінфіну.

Довідка. Ближні печери, або Антонієві печери, — комплекс підземних печер в Києво-Печерській лаврі, де покояться мощі печерських подвижників. Засновані в 1057 році, коли Святий Антоній назвав Святого Варлаама першим ігуменом Києво-Печерського монастиря. Чернець Антоній вивів себе з монастиря і пізніше оселився на новому пагорбі, де він вирив нове підземне приміщення, і на цьому місці тепер розташовані Ближні печери.

Печери складаються з трьох вулиць, повʼязаних між собою переходами. Ширина печер — 1,5 метра, висота — 2,5 метра. Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 метра.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua