• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Петрів піст: історія, традиція, заборони

Реклама на dsnews.ua
З сьогоднішнього дня, 15 червня, православні віруючі починають Петрів піст, який встановлений на згадку про святих апостолів Петра і Павла

Мета Петрова поста - підготувати віруючих до свята Петра і Павла, що відзначається 12 липня (29 червня за старим стилем), передає "ДС".

Так як в 2020 році Трійця відзначалася 7 червня (неділя), то Петрів піст починається 15 червня (понеділок) і триватиме 27 днів, до 11 липня (субота). Закінчується він на свято Петра і Павла, пише НР.

Історія поста

Вперше про піст згадується в Апостольському переданні святого Іполита Римського в III столітті. Спочатку він не був пов'язаний з Петром і Павлом. Це був свого роду "компенсаційний" пост: він називався постом П'ятдесятниці і існував для тих, хто по тим або іншим причинам не міг дотримуватися Великий піст. Тепер Петров пост приурочений до настання Петрова дня.

Традиції Петрова поста

У дні пам'яті деяких святих, які випадають на посаду, прийнято пекти рибники - це риба, цілком запечена в тісті. Також традиційними стравами в Петрів піст вважаються пісні щі, холодна пісна окрошка і ботвинья (холодний суп на кислому квасі).

У дні посту рекомендується уникати занять рукоділлям. Крім того, наші предки не стриглися, щоб не втратити на все життя щастя і удачі. Також вони намагалися не давати і не брати нічого в борг.

Ближче до свята Петра і Павла прийнято готувати свої оселі до свята - проводити генеральне прибирання і виносити з хати сміття.

Що не можна вживати в їжу

Протягом всього Петрова поста діє заборона на м'ясо, молоко і яйця. Крім того, потрібно щотижня по середах і п'ятницях - утримуватися від риби. Багато їдять в ці дні тільки хліб і воду. У суботні, недільні дні цього посту, а також у дні пам'яті якого-небудь великого святого або дні храмового свята рибу можна вживати в їжу.

    Реклама на dsnews.ua