• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Пишемо далі. Нам пару ніхто не поверне": Під час стрілянини в Пермі викладач не захотів переривати лекцію

Викладач Пермського державного університету Росії продовжував викладати лекцію навіть після того, як стало чути постріли у виші. Він пояснив це тим, що барикади не допоможуть студентам вижити, а "пару ніхто не поверне"

18-річний нападник Тимур Бекмансуров
18-річний нападник Тимур Бекмансуров
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли студенти, які були на лекції, інформує "ДС" з посиланням на Telegram-канал Baza.

Коли стрілок 20 вересня зайшов у восьмий корпус університету, на одному з верхніх поверхів йшла пара з російської мови, яку вів Олег Сиромятніков.

У цей момент в аудиторію вбігла перелякана мама однієї зі студенток і пояснила, що внизу стрілок. Водночас на викладача це не справило враження — він продовжив вести лекцію і попросив йому не заважати.

Учні намагалися пояснити викладачу, що атака на університет — це серйозно і попросили його забарикадувати аудиторію. Водночас Олег Сиромятніков нібито сказав, що "барикади не допоможуть, і якщо студентів захочуть вбити, то вбʼють".

Викладача не збентежило і коли хтось постукав у аудиторію — педагог просто почав вести лекцію пошепки. За словами студентів, під час атаки викладачеві подзвонив декан. На подив він нібито попросив Сиромятнікова продовжити лекцію.

Зупинити викладача російської зміг лише ОМОН, бійці якого евакуювали учнів із корпусу. Навіть тоді Сиромятніков був незадоволений, що його відривають від навчального процесу.

Натомість видання 59.RU вказує, що викладач у цей час вів пару з історії російської літератури. ЗМІ отримало аудіозапис від початку лекції й навело фрагменти розмови. Там чути постріли в момент, коли Олег Сиромятніков продовжує розповідати навчальний матеріал.

"Дівчата, ви мені заважаєте. Займайтеся там своїми справами, але матеріал цей я запитаю. Нам пару цю ніхто не поверне… Ну й все … Повбивали всіх терористів. Все, працюємо-працюємо. Пишемо далі", — чути на аудіозаписі.

Одна зі студенток вважає, що, можливо, продовженням лекції викладач хотів їх заспокоїти. Водночас вона каже, що їй було б спокійніше, якби вона "могла просто сховатися під парту і не думати, що матеріал, який він озвучує, треба записувати".

У Пермському університеті повідомили "РИА Новости", що проведуть перевірку після ситуації з викладачем.

Нагадаємо, вранці 20 вересня Бекмансуров відкрив вогонь в Пермському державному університеті (Росія). Люди екстрено залишали будівлю, частина з них вистрибувала з вікон університету.

У результаті злочину 8 людей загинули. 28 постраждалих звернулися за медичною допомогою, частину з них госпіталізовано з травмами і пораненнями різного ступеня тяжкості.

Як повідомляла "ДС", під час затримання Бекмансуров отримав серйозні поранення в груди і стегно. Його доставили до лікарні та підключили до апарату ШВЛ.

Спочатку ЗМІ повідомляли, що Бекмансуров помер в реанімації. Однак пізніше зʼявилася інформація про те, що нападник досі живий, однак перебуває в украй важкому стані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua