• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Пісня про диктатора": Аваков закликав активно використовувати російську мову

Україна має використовувати російську мову для контрпропаганди і донесення української позиції для російськомовної аудиторії по всьому світу

Реклама на dsnews.ua

Про це у своєму Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коментуючи обурення російських пропагандистів через його слова про те, що російська мова не належить Російській Федерації.

"Російська мова — не торговельна марка з правом повного розпорядження! Будь-яка мова живе і розвивається в світі його носіїв… Старша за походженням українська мова безумовно багатша, образніше і яскравіше російської — сперечайтеся хто бажає — але нашій, українській культурі, належить і весь корпус літературного спадщини наших класиків, в тому числі, які писали російською", — зазначив міністр.

Аваков також підкреслив, що є "російськомовним українським націоналістом".

"Упевнений, що ми маємо вітати розвиток НАШОЇ російської мови, якою розмовляють мільйони українців, і давати їйу можливість вільно розвиватися. Безсумнівно, державним може бути тільки українська мова — як мова субʼєктної, суверенної країни", — написав міністр, додавши, що мови народів, які проживають в Україні, є частиною української культури і мають розвиватися.

"Більш того, в умовах підлої гібридної війни, розвʼязаної проти України путінським режимом, в якій так велика пропагандистська складова, — ми не тільки можемо, але і зобовʼязані використовувати російську мову для контрпропаганди. На російській мові говорять і розуміють її близько 300 мільйонів людей в світі. З них тільки половина (!) живе в РФ. Для багатьох, які розуміють російську мову, важливо мати можливість отримувати чесну, а не путінську інформацію своєю мовою", — констатував він.

За словами Авакова, Україна має створити "якісний російськомовний український і проукраїнський телеканал, який міг би переломити пропагандистську монополію РФ на міжнародному інформаційному ринку".

"Так що нешановні пропагандисти "русского мира", у вас немає монополії на російську мову! Ми будемо читати нею наших класиків, писати нею наші книги і співати наші пісні. Тим більше, що одну нашу, харківську, пісеньку — російською мовою з сильним слобожанським слівцем — про вашого диктатора вже співає весь світ", — додав глава МВС.

Відзначимо, Арсен Аваков в інтервʼю, яке вийшло 2 березня, заявив, що російська мова є "слобожанською". Депутат Держдуми РФ, колишній "прокурор Криму" Наталія Поклонська, підозрювана у справі про держзраду, позитивно висловилася на адресу глави МВС України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua