• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Пластир з сала. Як будуть лікувати генетичних українців у Зеленського

Реформу системи охорони здоров'я можуть чекати великі зміни
Фото: fromua.news
Фото: fromua.news
Реклама на dsnews.ua

Кілька років тому українці потішалися над міністром культури Росії Володимиром Мединским, який знайшов у російського народу одну зайву хромосому. Саме її наявністю чиновник пояснив той факт, що Росія збереглася і розвивається "після всіх катастроф, що обрушилися на Росію в двадцятому столітті, починаючи з Першої світової і закінчуючи перебудовою". Насправді наявність зайвої хромосоми (всього їх має бути 47) - це геномна патологія, більш відома як синдром Дауна. Люди з таким синдромом, як правило, нешкідливі, чого не скажеш про російською народі.

Натомість українцям тепер є чим відповісти на цей геніальний прорив у справі нациеобразования. Так, радник президента Зеленського, без п'яти хвилин нардеп Михайло Радуцький заявив, що міжнародні протоколи лікування українцям не підходять. "Адже, скажімо, генетичні відмінності у перебігу тих чи інших хвороб у представників різних рас визначають і особливості їх лікування. Тому протоколи повинні бути тільки державними, написаними українською мовою, затвердженими Моз і Мін'юстом, адаптованими", - зазначив Радуцький. Ніхто б не здивувався, якби автором цього вислову був хтось із новообраних слуг народу, у яких крім школи ніякої освіти-то і немає (а таких майже півтора десятка). Але про генетичні відмінності в перебігу хвороб заявив засновник мережі медичних клінік "Борис" Михайло Радуцький, якого називають одним з головних претендентів на крісло міністра охорони здоров'я.

Уява так і малює, як нова команда Моз розробляє нові, суто українські методи лікування, розраховані лише на українські гени. Судячи за висловом Михайла Радуцького, повинна бути особлива українська раса. У всьому світі, правда, нація - поняття суто політичне, так і вчені взагалі останнім часом говорять, що конкретні раси виділити неможливо, але хто на такі дрібниці увагу звертає. Раз в українців особливу протягом хвороб, то і медична допомога їм потрібна особлива. Приміром, лікування пластирами з сала, дезінфекція самогонкою або борщові дієта. Не дуже зрозуміло, правда, чому у всьому світі симптоми, наприклад, кору і пневмонії однакові і лікують ці хвороби однаково що в Руанді, що в США, але у нас свій шлях і якийсь там міжнародний досвід нам зовсім не указ. Не дуже зрозуміло, правда, як діють на генетичних українців ліки, зроблені за кордоном, а багато захворювання у нас лікують тільки ними. Питання також у тому, чи підійдуть українські протоколи лікування представників нацменшин, а також всяких іноземних туристів, якщо їм раптом заманеться захворіти в Україні. Справедливості заради варто відзначити, що ідея адаптувати протоколи до українських реалій насправді не позбавлена сенсу, от тільки мова повинна йти про зміни, пов'язані з технічним оснащенням лікарень, а не генетичними особливостями українців.

А може, перебіг хвороб і справді залежить від генів - що європейцеві добре, то азиату - вірна смерть? Не міг же чоловік, якого готують в міністри охорони здоров'я, дезінформувати ввірене їй населення! Заковика в тому, що Радуцький швидше підприємець від медицини, ніж медик - вищої профільної освіти у нього немає. В молодості він закінчив Київське медучилище №2, кілька років пропрацював фельдшером у бригаді швидкої допомоги - подейкують, саме тоді йому прийшла в голову думка, що за виклик швидкої можна брати гроші. А потім доля занесла Радуцького в "Київконцерт", де він працював заступником директора, а заодно сколотив капітал для заснування клініки "Борис". Спершу клініка займалася тим, що відправляла пацієнтів на лікування в Ізраїль, а після початку та сама надавати медпослуги. Вона ж стала піонером у питанні надання платної швидкої допомоги. Лише в середині 2000-х Радуцький отримав документ про вищу освіту - диплом Національного університету фізкультури і спорту, де навчався за спеціальністю "фізична реабілітація".

У такому світлі пасаж про різний лікуванні для представників різних рас вже не викликає жах, а розуміння. Ну, не знайомий чиновник з усякими вузькими медтерминами, так у нього для цього лікарі є. Головне, що він грошима розпоряджатися вміє - раз мережа приватних клінік побудував, то і в Моз порядок наведе.

Насправді заяву Радуцького про раси - не єдине, що викликає подив. Останнім часом він дуже критично відгукується про медреформе, біля витоків якої стояв особисто. Уляна Супрун навіть присвятила окремий пост претензіями Михайла Радуцького до реформування системи вітчизняної охорони здоров'я.

Поки ніхто не береться прогнозувати, що чекає українські лікарні після формування нового Кабміну і прийняття бюджету на наступний рік. У команді Зеленського реформу хоч і критикують, але при цьому відзначають, що не все у ній так вже й погано, от тільки ревізію провести не завадило б. Поки це схоже на спробу зупинити для техогляду паровоз, що мчить з точки А в точку Б на всіх парах. Наскільки успішною буде така спроба і не перетвориться паровоз після техогляду в пароплав - питання риторичне. Втім, пластирів з сала у нас на всіх вистачить.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua