• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Поганий знак для Зеленського": Супрун прокоментувала самоспалення ветерана Микитенко

Реклама на dsnews.ua

Офіс президента України і сам Зеленський ніяк досі не відреагували на самоспалення ветерана російсько-української війни Миколи Микитенко, який помер 14 жовтня від опіків

Про це йдеться в повідомленні екскерівника МОЗ Уляни Супрун, передає "ДС".

"Вчинення самоспалення — вкрай поганий сигнал того, як почувають себе зараз ветерани. Люди, які зі зброєю в руках захищали Україну від ворога, ризикували своїм здоров'ям і життям, змушені йти на такий крок, щоб привернути увагу до проблем і того, що відбувається в країні.

Під час радянської окупації так робили українські військові і дисиденти, щоб висловити свою незгоду і привернути увагу світу. Наприклад, Василь Макух — воїн УПА в 1968 році і український дисидент і політв'язень Олекса Гірник в 1978. Основним мотивом обох чоловіків було вираження протесту проти окупантської тоталітарної системи, русифікації України і переслідування та утисків українців. Тепер до цього вдаються наші захисники в незалежній Україні, які не бачать іншого шляху, щоб їх нарешті почули", — написала Супрун.

Вночі 10 жовтня ветеран російсько-української війни Микола Микитенко підпалив себе на Майдані Незалежності у Києві. Він...

Gepostet von Уляна Супрун am Donnerstag, 15. Oktober 2020

Нагадаємо, на Майдані Незалежності в ніч з 10 на 11 жовтня ветеран російсько-української війни Микола Микитенко вчинив самоспалення. Дочка Микитенко Юлія повідомляла, що мотиви його вчинку суто політичні: "Незгода з діями влади, а саме розведенням військ на лінії розмежування і повзучої окупації Росією. Він був абсолютно в тверезій пам'яті і чітко усвідомлював, що робить. Не намагався себе загасити".

    Реклама на dsnews.ua