• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ПЛР-тест не потрібен: У МОЗ сказали, як формують статистику тих, хто одужав від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Відповідно до стандартів надання медичної допомоги хворим при COVID-19, у МОЗ розроблено окремі критерії завершення амбулаторно-поліклінічного лікування. Вони є також підставами для припинення самоізоляції

Про це УНН розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "ДС".

Саме за цими критеріями людина й потрапляє в статистику МОЗ до переліку тих, хто вилікувався від коронавірусної хвороби.

Тож, достатньою умовою, щоб рахуватися здоровим, є, за словами Ляшка, "відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження".

Так само відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом 3 днів, рахуючи з 10 дня від дати взяття матеріалу (при позитивному результаті на COVID-19 методом ПЛР) без лабораторного обстеження також переводить пацієнта в категорію тих, хто вилікувався.

Проте все ще актуальним залишається підтвердження одужання від COVID-19 за допомогою одного негативного результату тестування методом ПЛР. При цьому, провідні епідеміологи наголошують, що ПЛР-тест ще довгий час показує позитивний результат на COVID-19 вже у здорової людини. Таким чином тест реагує на залишки РНК коронавірусу в організмі вже не заразної людини. Тому це робить ПЛР-тестування неефективним з епідеміологічної точки зору.

    Реклама на dsnews.ua