• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Чому 25 вересня боялися ходити в ліс і куди "проводжали" змій

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 25 вересня, в церкві вшановується пам'ять святого мученика Артемона, який жив у IV столітті і відомий як італійський єпископ

У свій час Артемону вдалося залучити в християнство велика кількість людей, які раніше були язичниками. У результаті, була утворена ціла громада, для якої Артемон побудував і освятив храм. Однак у той час країною правив імператор Діоклетіан, відомий своєю нетерпимістю щодо християн. Артемон був заарештований, але зумів втекти з в'язниці і продовжував довгий час проповідувати. Одного разу новонаверненими було зруйновано язичницьке капище, в свою чергу язичники в якості помсти напали на храм і вбили Артемона.

У народі Артемона називали змійовиком, оскільки відзначали, що змії в цей день поступово повзуть в укриття, щоб перечекати зиму.

Раніше говорили, що 25 вересня на Артемона навіть змії у ліс йдуть - це означало, що настали холоди. Відзначали, що життя навколо ніби завмирає - принаймні, в лісах вже рідше можна було зустріти диких тварин. Дні ставали коротшими, а вранці вже бували заморозки. 25 вересня можливий сніг. Вважається, що день 25 вересня дуже важливий для мисливців, і сьогодні останній раз в цьому році можна підстрелити якогось звіра, повернувшись додому із здобиччю.

З цього дня життя тварин у лісі завмирає, в свої права вступає осінь, а змії перебираються в ліси з полів. Вважалося, що змій скликає до себе святий Артемон, який закриває їх нори на замок, до нього зверталися з проханням захистити від зміїного укусу. В цей день не можна було ходити в ліс, щоб не стати жертвою змій, які перебиралися в нори на зиму.

Народні прикмети на 25 вересня:

Якщо людина народилася 25 вересня, то його талісманом є камінь олександрит

Якщо на Артемона хоча б зайця вб'єш, то потім буде дуже вдалою полювання

На деревах 25 вересня багато жовтого листя - буде рання осінь

Йде дощ - буде довга зима

Бур'яни ростуть високо - прикмета, що снігу багато випаде

Вхід в нору крота розташований з північного боку - зима буде теплою. Якщо нора з Півдня - чекай холодну зиму, зі Сходу - суху, з Заходу - сиру і снігову

На дубі багато жолудів - прикмета, що буде тепла зима і літо плодородне

Грім гримить 25 вересня - осінь буде теплою.

Дізнатися все про народні прикмети на 24 вересня можна тут.

    Реклама на dsnews.ua