• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Чому 3 грудня було прийнято лаяти нечисть і спостерігати за сороками

Реклама на dsnews.ua
В церкві сьогодні, 3 грудня вшановується пам'ять святого Прокла, який жив приблизно в V столітті і служив єпископом в Константинополі

Богослов'я Прокл вчився у самого Іоанна Златоуста, отримав хороші знання в області Священного писання, а також оволодіти ораторським мистецтвом, що й дозволило йому проповідувати християнство, пише Depo.ua.

Відомо, що саме Прокл був свідком явища апостола Павла Іоанну. Вже після смерті останнього Прокл зайняв посаду єпископа. В цьому сані він активно проповідував, всіляко викриваючи єресь і язичництво. Крім цього, Прокл дбав про знедолених і прославився численними чудами.

У період патріаршества Прокла стався руйнівний землетрус, і місцеві жителі разом із Проклом вийшли на вулицю, щоб помолитися. Під час молитви маленький хлопчик був піднятий на небо, після чого повернувся цілим і неушкодженим, розповівши, що чув спів ангелів. Слова хлопчика повторили люди, і землетруси більше не відбувалися. Після цього багато хто навернувся у віру.

"На Прокла нечисть проклинай", - говорили в народі. Це потрібно було зробити 3 грудня для того, щоб злі сили не нашкодили людям і не вийшли з-під землі, де вони перечікували морозні дні.

Раніше вірили, що нечисть, незважаючи на холоднечу, 3 грудня може вискочити з-під землі в будь-який момент і нашкодити людині. Саме тому були поширені захисні змови. Вони могли проходити як у вигляді молитви, так і у формі лайки. Також молилися святому Проклу, просили про те, щоб нечисть нікого не турбувала. У всі вентиляційні отвори в будинку люди часто встромляли палички або скіпки, вимовляючи спеціальний змова. 3 грудня часто молилися святому Проклу про благополуччя і удачі в поїздці.

Народні прикмети на 3 грудня:

Якщо сніг у цей день піде, то 3 червня буде дощова погода

Якщо людина народилася 3 грудня, то буде наділений здатністю майструвати. В якості талісмана йому рекомендується носити корали

Снігур співає 3 грудня, а сорока під стріху ховається - скоро буде заметіль

Сильний сніг пішов рано вранці - вдень буде ясно та сонячно

Дрова тріщать у печі 3 грудня - прикмета, що буде морозний день

Вночі та рано вранці 3 грудня йде сильний сніг при слабкому вітрі - ясна погода буде.

    Реклама на dsnews.ua