• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Чому 30 червня люди особливо вразливі перед нечистою силою

Реклама на dsnews.ua
Православні віруючі 30 червня традиційно вшановують пам'ять трьох братів на ім'я Ізмаїл, Мануїл і Савел, які народилися в сім'ї знатного язичника, але завдяки матері-християнці дізналися Закон Божий

У зрілому віці братів покликали до імператора Юліана для того, щоб вести переговори. Однак як тільки посланці дізналися про те, що їм належить взяти участь в язичницькому святі, вони відмовилися це зробити, чим викликали гнів оточуючих, пише Depo.ua.

Юліан наказав братам негайно відректися від Христа, але вони відмовилися зробити це. Тоді їх піддали тортурам, а потім обезголовили. Незабаром після їх смерті почалося шанування трьох братів.

Говорили, що, оскільки на Мануїла сонце довго в зеніті стоїть, значить, всі рослини йдуть у ріст.

До 30 червня розквітає волошка в полях. Шипшина скидає пелюстки, а річкові вири прикрашаються великою кількістю латаття. До речі, згідно з народним повір'ям, латаття - це русалки, які перетворилися в рослини. Тому, латаття ніколи не можна зрізати - вб'єш русалку. В цей день було прийнято розводити багаття на берегах озер і річок, щоб відлякувати злих духів.

Вважалося, що день 30 червня не є "хорошим" з точки зору захисту від злих сил - людина стає вразливим. Говорили, що дворами в цей час ходить нечисть і жалібно виє. Якщо вийти з дому, за прикметами, можна померти. Подейкували, що нечиста сила може перетворитися на звичайне тварина, вселитися в нього. Так, наприклад, в результаті у корови могло зіпсуватися молоко.

Не можна було 30 червня ходити до озера увечері, оскільки, як говорили, у водоймі сиділа Маниха або Ман'я, яка красою латаття приманювала красунь ближче і затягувала їх на дно. Також вірили, що Ман'я і її дочка ходять вночі по дворах і заманюють людей у ліси, щоб віддати їх межу.

Існувала також думка, згідно з якою, якщо багато яєць звариш 30 червня, то кури будуть добре нестися. З яєць часто готували омлети із сиром, цибулею, хлібом.

Народні прикмети на 30 червня:

Гроза 30 червня - буде гарний урожай

Часті зірниці - можна сподіватися на гарний врожай

Якщо латаття 30 червня не піднялися з води приблизно до 9:00 - чекай похолодання і негоди

Не можна виходити з дому ввечері - забере нечисть

Вечірня веселка видно на небі 30 червня - погода буде гарна

Багряний захід - скоро піднімається вітер, піде дощ.

Про народні прикмети на 29 червня можна дізнатися тут.

    Реклама на dsnews.ua