• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Чому 8 липня - слов'янський аналог Дня святого Валентина

Реклама на dsnews.ua
Віруючі 8 липня традиційно відзначають день святих Петра (у чернецтві Давида) і Февронії (хрещеної Єфросинія)

У народі ці святі шанувалися як покровителі подружньої любові та щастя, хранителі сімейного вогнища. Прийнято молитися цим святим про сімейне благополуччя, пише Depo.ua.

Петро і Февронія були канонізовані церквою в 1541 році, і з тих самих пір їм стали молитися про щастя і благополуччя в родині, просити благословення на весілля, причому, не тільки 8 липня. Можна сказати, що це свято в чомусь перегукується з днем святого Валентина, проте різниця полягає в тому, що день 8 липня присвячений людям, які перебувають у шлюбі. 8 липня вважався святом закоханих, і сьогодні ця традиція дотримується в деяких селах.

У давнину В цей час починали відраховувати спекотні дні - мова йде про те, що протягом 40 днів буде стояти дуже спекотна погода. Після цього почнеться осінь. Є багато прикмет, пов'язаних з цим днем - вважається, що купець, який відпрацював у магазині весь день на пару зі своєю дружиною, буде мати достаток у сім'ї. Є прикмети і господарські - якщо свині і миші починають їсти сіно, покіс буде поганий.

Вважається, що в цей день русалки можуть потягти на дно при купанні. Було повір'я, згідно з яким русалки саме 8 липня починають водити хороводи, а тому варто бути обережними під час купання - річкова діва може потягти на дно.

Народні прикмети на 8 липня:

Спекотний день - спека ще 40 днів протримається

Засуха в липні - не чекай грибів до самої осені

Якщо на Петра і Февронії, 8 липня, купець відпрацює пліч-о-пліч з дружиною весь день, то в родині весь рік буде достаток

Миші і свині 8 липня почали їсти сіно - буде дуже поганий покіс

Якщо розсада добре п'є воду для поливу, значить у дні сінокосу, за прикметами, буде сухо, і навпаки.

Дізнатися все про народні прикмети на Івана Купала, 7 липня, можна тут.

    Реклама на dsnews.ua