• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Під Києвом після вакцинації від коронавірусу помер 19-річний студент: що відомо

У Київській області, в Бучі, після вакцинації від коронавірусу помер 19-річний студент третього курсу приватного навчального закладу "Український гуманітарний інституту" Володимир Сало

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на офіційному сайті навчального закладу, передає "ДС".

В інституті повідомили, що днями студент о 14.30 вакцинувався від коронавірусу, а до вечора йому стало погано.

"До вечора почувався добре, о 18.30 вечеряв у студентській їдальні, потім пішов у кафетерій, де грав у настільні ігри. Пізніше піднялася температура, о 20.15 почалися судоми. О 20.35 зник пульс і дихання. Медичні працівники УГІ робили йому штучне дихання до приїзду швидкої, яка прибула о 20.45", — написано на сайті.

У попередній довідці про причину смерті вказана "Серцево-легенева недостатність. Набряк легенів. Гостра коронарна недостатність". Остаточний висновок про причини смерті буде відомо після проведення судово-медичної експертизи.

OBOZREVATEL з'ясував, що хлопець зробив щеплення препаратом від Pfizer, але про своє рішення рідним вважав за краще не повідомляти.

"Він нікому з рідних не говорив про рішення вакцинуватися. Можливо, знав, що всі будуть проти і стануть відмовляти від такого рішення. А він за характером був такий ризикований, міг приймати спонтанні рішення. Ймовірно, він вирішив зробити вакцинацію, бо в подальшому міг бути сильно обмежений у своїх бажаннях. Кажуть же, ті, хто не вакцинувався, не зможуть вільно їздити, ходити в кафе та інше. Ми думаємо, що саме це його і підштовхнуло", — розповів журналістам Руслан, чоловік сестри Володимира.

Хлопець був п'ятою дитиною в сім'ї. Сім років тому він втратив батька, і мати виховувала дітей одна.

Тим часом міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час урочистого відкриття Форуму "Дошкільна освіта України 30" прокоментував смерть Володимира Сала, заявивши, що, на його думку, причина смерті хлопця — не в вакцинації.

"Ті прикрі випадки, які відбуваються, всі знаємо — облетіли певні мережі повідомлення про хлопчика 19 років, але там причина, вона буде оприлюднена, причина не в вакцинації. Є кілька побічних явищ, але вакцинації сьогодні наша з вами запорука успішного освітнього процесу", — сказав чиновник.

Нагадаємо, в квітні у віці 42 років помер колишній перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Олександр Крученюк. За кілька днів до смерті він щепився від коронавірусу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua