• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Поклонська боїться, що Фірташ "виростить" в Криму лохнеське чудовисько

Реклама на dsnews.ua

Депутат Держдуми Росії Наталія Поклонська, яка в Україні підозрюється у держзраді, звернулася до прокуратури з приводу зливу відходів з двох великих хімзаводів, що належать олігарху Дмитру Фірташу

Поклонську збентежила екологічна ситуація в окупованому Армянську, передає "ДС".

"Цікаво, що за "чудо" відбулося на півночі Криму, де в умовах повної відсутності прісної води продовжують безперебійно працювати найбільші хімічні заводи "Титан" і "Содовий"? Ставок-накопичувач, куди раніше зливалися хімічні відходи, давно висох. Залишилося тільки море — точніше, затоки (Сиваш та ін.). Страшно подумати, що інформація від жителів Армянська відповідає дійсності, і всі хімічні відходи зливаються прямо в затоки Чорного моря", — написала вона сьогодні у себе в Facebook.

Поклонська стверджує, що направила депутатський запит генеральному прокурору РФ "на проведення комплексної перевірки із залученням відповідних фахівців".

"Звертаю увагу керівників усіх повноважних органів, які зобов'язані здійснювати контрольно-наглядові функції у зазначеній сфері, на обґрунтовані запитання людей: чому вони знають про такі викиди, а ті, хто зобов'язаний перевіряти і контролювати, — ні. Я дуже сподіваюся на те, що ми зможемо зберегти в Криму унікальну природу, не нехтуючи нею заради отримання прибутку окремими особами. Інакше незабаром ми будемо годувати в Сиваші нове кримське Лохнеське чудовисько, що вижило після хімічних викидів заводу", — додала скандальна експрокурорка.

Одним з головних власників "Кримського содового заводу" і заводу "Кримський титан" є український олігарх Дмитро Фіртш, який очікує рішення про екстрадицію до США, перебуваючи під слідством в Австрії. Деякі з підписників Поклонської припустили, що окупаційна влада прагне довести до банкрутства великі кримські підприємства і заволодіти ними.

"Судячи з бізнесплану "Титана", — витрат на екологію не передбачено. Та й навіщо? Господарі — українець і кіпріот. І йде справа до банкрутства. Яке їм діло до екології? А зараз ніби Костін з ВТБ забирають його", — написав Andrey Ivanov.

Судячи з коментарів, кримчани і росіяни втомилися від правлячої партії "Єдина Росія" і схильні бачити в ній основну причину своїх бід.

Нагадаємо, раніше Поклонська запропонувала Ілону Маску переїхати жити до окупованого Крим і вирішити проблему з водопостачанням.

    Реклама на dsnews.ua