• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Поклонська збудилася через заяву Авакова про російську мову

Депутат Держдуми РФ, колишній "прокурор Криму" Наталія Поклонська, підозрювана у справі про держзраду, позитивно висловилася на адресу міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і скандального журналіста Дмитра Гордона

Наталя Поклонська
Наталя Поклонська
Реклама на dsnews.ua

Коллаборантка почула в недавньому інтерв'ю глави МВС натяк на захист "російськомовного населення України", передає "ДС".

"Радує, що серед колег з України є політик, який готовий заступитися за російську мову і культуру в країні. Скажу чесно, не очікувала, що їм виявиться Арсен Аваков. У Дмитра Гордона талант розкривати співрозмовників. Звичайно, сказано було, за усталеною практикою, з претензійним підтекстом до Росії, але зате на користь українців, для яких російська мова є рідною. Дійсно, російська мова і культура живуть в Україні, що не виключає наявність національного характеру і національної індивідуальності цієї країни, і Росія завжди підтримувала і підтримує існування російської мови за межами своїх кордонів", — написала Поклонська у себе в Facebook.

Йдеться про велике інтерв'ю Авакова Гордону, що вийшло 2 березня. Відповідаючи на питання про заборону мовлення телеканалів, міністр висловився про функціонування російської мови в Україні. На його думку, ця мова не є виключним правом і власністю Росії.

"Я б краще зробив по-іншому. Я б ініціював, щоб наші телеканали (віщали, — прим."ДС") по всьому світі, в тому числі російськомовні ... Російська, або, як я її називаю, слобожанська мова, не належить Росії. В Україні державна мова — українська ... Але російська мова і російська мовна культура значною мірою належать і українцям. Чому я повинен її віддавати?" — сказав Аваков.

Заява глави українського МВС надихнула перебіжницю Поклонську на роздуми про "культурну своєрідність" східнослов'янських народів, тобто українців, росіянин і білорусів, а також про "спорідненість" цих народів.

"Що ж стосується прав на російську мову, то це не до Росії ... Ці права можуть і повинні бути забезпечені Україною кожній людині, яка живе в ній і для якої російська мова — рідна. Чи є Україна сьогодні сильною державою, здатною гарантувати такі права свого народу? На жаль, ні", — стверджує депутат Держдуми РФ.

У своєму пості Поклонська традиційно звинуватила владу України в нав'язуванні "політики націоналізму".

Примітно, що більшість її підписників критично оцінили таку позицію. Вони вважають неприпустимим компліменти на адресу глави МВС України. Її також звинуватили в прагненні "сподобається Авакову і Гордону".

Деякі коментатори нагадали Поклонській, що сучасна Росія не тільки нічого не робить для розвитку української мови, а й сприяє його знищенню. Тому, зазначають користувачі, заклики до культурної взаємодії звучать як мінімум наївно і лицемірно.

Як писала "ДС", уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції з вимогою вжити заходів у зв'язку з недавніми мовними скандалами в Миколаєві та Одесі.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua