• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Поліція для виявлення порушників ПДР впровадить "фантомні патрулі"

Реклама на dsnews.ua

Міністерство внутрішніх справ України хоче обладнати поліцейські автомобілі приладами для фіксації порушення швидкості руху машин

Про це заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький під час брифінгу 8 вересня, передає "ДС".

"У патрульній машині встановлюється прилад, який дозволяє фіксувати правопорушення, які відбуваються навколо поліцейського авто, навіть якщо воно перебуває у русі. Тобто, є можливість зафіксувати порушення швидкості руху автівок, які рухаються в попутному напрямку або у зустрічному. Це надає можливість поліцейському бути мобільним та забезпечує додатковий момент превенції порушень" — розказав він.

За словами Білошицького, наразі закуповується 4 тестові програми, тендер вже оголошено. А на майбутню програму 2021-2023 роки закладена купівля кількасот таких приладів.

У свою чергу, голова Державного агентства інфраструктурних проектів Кирило Хомʼяков зазначив, що до кінця року на дорогах України з’явиться чотири тестові програми, а 300 патрульних автомобілів, обладнані такими системами, з’являться в найближчі декілька років.

За його словами, все буде фінансуватися з державних програм, а всі закупівлі та тендери є абсолютно прозорими.

Як зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, майбутня система контролю швидкості в Україні складатиметься з декількох частин.

"Перша частина - це стаціонарні камери, які встановлені в місцях підвищеної аварійності і про них знають всі водії. Друга частина – це камери, які встановлюють в поліцейські авто. А третя – це камери типу TruCam", - додав він.

Нагадаємо, за перші 100 днів роботи автоматичної системи фото і відеофіксації порушень ПДР МВС відмітило високий відсоток оплати штрафів водіями — понад 600 тисяч.

    Реклама на dsnews.ua