• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Поліція знала, що за Шишовим велося стеження, - заява БДУ

Білоруський дім в Україні заявляє, що за його керівником Віталієм Шишовим, якого знайшли повішеним у Києві, стежили, і що поліція про це знала

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві БДУ в Telegram, інформує "ДС".

"За Віталіком велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції. Також нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди в Республіці Білорусь про всілякі провокації аж до викрадення та ліквідації. Віталій стоїчно і з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо БДУ вийде з інфорвакууму", — йдеться у заяві.

У БДУ переконані, що смерть Шишова – це "спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса", і заявили, що продовжуватимуть домагатися встановлення істини.

Шишов був одним із засновників Білоруського дому в Україні. Він переїхав до України восени 2020 року – після виходу на гомельські протести в серпні і подальшого активного протистояння режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

Нагадаємо, про зникнення Віталія Шишова, керівника Білоруського дому в Україні, стало відомо вранці 2 серпня. Активіст нібито вийшов на пробіжку і не повернувся. Він орендував квартиру разом зі своєю дівчиною у Святошинському районі Києва. Останнім часом чоловік скаржився, що йому надходять погрози.

3 серпня поліція Києва повідомила, що громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник у Києві 2 серпня, знайшли повішеним в одному з київських парків, неподалік від місця його проживання. Поруч з тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua