• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Половина українців готова підтримати ізоляцію ОРДЛО на референдумі, — опитування

Реклама на dsnews.ua

На референдумі щодо статусу Донбасу близько 50% українців висловилися б на підтримку ізоляції окупованих територій

Про це йдеться у звіті за підсумками опитування Центру Разумкова, передає "ДС".

Як зазначається, більше половини (53%) респондентів взяли б участь у референдумі щодо статусу тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. 42,9% вважають за необхідне винесення цього питання на референдум.

Один з імовірних варіантів відповіді — "реінтеграція" — повторює текст Мінських домовленостей (особливий статус, амністія, вибори до встановлення контролю). Його підтримують 34,6% тих, хто має намір взяти участь у референдумі.

Інший, альтернативний варіант — "ізоляція" (офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляція до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України). Його підтримують 51,1%.

Позиції мешканців різних регіонів України з цих питань є майже дзеркально протилежними. Так, "ізоляційний" варіант підтримали б на референдумі 71% жителів Заходу та 60% Центру, тоді як на Півдні та Сході проголосували б за нього лише 26% і 31%, відповідно.

І навпаки, "реінтеграційний" варіант активно підтримують мешканці Півдня і Сходу (37% і 45%, відповідно), і лише 8% жителів Заходу та 15% жителів Центру.

"Отже, рівень підтримки опитаними ідеї вирішення питання статусу тимчасово окупованих територій Донбасу на всеукраїнському референдумі, а також задекларована готовність взяти в ньому участь, дає певні гарантії явки. Менш певними є прогнози стосовно результатів такого референдуму навіть, якщо буде більше, ніж "5 питань", а варіантів відповіді – більше двох", — кажуть у Центрі Разумкова.

Соціологи також зазначають, що приваблива для влади ідея суспільної легалізації чутливих політичних рішень містить не лише можливості перекладання на народ частини відповідальності, але й низку прихованих ризиків, насамперед, отримання неочікуваних результатів.

Дослідження проводилося 16-22 жовтня в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2 021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки — 2,3%.

Як писала "ДС", Україна розслідує кримінальні провадження щодо 250 іноземних найманців у складі незаконних збройних формувань Росії, які воюють проти України на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua