• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Польща за півроку видала українцям майже наполовину менше віз

Реклама на dsnews.ua

У першому півріччі 2020 року 270 360 громадян України отримали польські візи, що на 44,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року

Про це йдеться у повідомленні МЗС Польщі, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Як зазначається, Польща видала громадянам України 269 тис. 875 національних віз (типу D), що на 44% менше, ніж у першому півріччі 2019 року. Крім того, українці отримали 485 шенгенських віз (типу С), це на 77% менше, ніж роком раніше (2112).

Різке падіння видачі віз спостерігалося в другому кварталі, коли через локдаун у зв'язку з пандемією коронавірусу з 16 березня по 4 травня не працювали польські консульства і візові центри в Україні. На початку травня вони почали частково приймати анкети на видачу робочих віз для осіб, які прямували до Польщі на роботу в аграрному секторі та садівництві.

В цілому більшість українців, які зараз перетинають кордон на підставі робочих віз або карт перебування, мають проходити у Польщі 14-денний карантин. Його пом'якшений варіант можливий в аграрному секторі та садівництві, де допускається виконання робіт вже з першого дня після прибуття до Польщі, але з обмеженням пересування поза місцями роботи і проживання.

Українці також можуть здати тест на коронавірус на 10-й день перебування на карантині і отримати його результат наступного дня. Осіб, у яких підтверджено негативний результат, звільняють від подальшого карантину.

Варто зазначити, що станом на кінець 2019 року в Польщі перебували понад 1,3 млн громадян України.

Як повідомляла "ДС", на одній із ферм у Польщі зафіксовано спалах коронавірусу серед сезонних працівників з України.

    Реклама на dsnews.ua