• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Поляки виявили затонуле судно, на якому може перебувати Бурштинова кімната

Реклама на dsnews.ua

Польські водолази знайшли уламки німецького корабля часів Другої світової війни, що може допомогти розгадати давню таємницю — місцезнаходження Бурштинової кімнати, безслідно зниклої з пограбованого нацистами царського палацу в Росії

Про це йдеться в повідомленні "Голосу Америки", передає "ДС".

Бурштинова кімната, багато прикрашена бурштином і золотом, була частиною Катерининського палацу під Санкт-Петербургом, але в останній раз її бачили в Кенігсберзі (нині Калінінграді).

У 1945 році з Кенігсберга з важким вантажем вийшов пароплав "Карлсруе", згодом потоплений радянськими військовими літаками біля берегів Польщі.

Дайвери з групи Baltictech кажуть, що вони знайшли затонулий "Карлсруе".

"Ми шукали уламки з минулого року, коли зрозуміли, що на дні Балтійського моря може спочивати цікава таємна історія, — розповів дайвер Томаш Стахура. — Він практично не пошкоджений. В трюмах ми виявили військові машини, фарфор і безліч ящиків з невідомим вмістом".

"Карлсруе" брав участь в операції "Ганнібал" — однієї з найбільших морських евакуацій в історії, завдяки якій понад мільйон німецьких солдатів і мирних жителів Східної Пруссії уникли радянського наступу в кінці Другої світової війни.

Історичні документи свідчать, що пароплав покинув Кенігсберг в поспіху з великим вантажем і 1 083 людьми на борту.

"Все це разом підстьобує уяву. Виявлення на дні Балтійського моря німецького пароплава і ящиків з ще невідомим вмістом може мати велике значення для всієї цієї історії", — сказав дайвер Томаш Звара.

Бурштинова кімната була побудована в Пруссії, а потім подарована Петру Великому в 1716 році.

Під час війни німці розібрали кімнату і відвезли в Кенігсберг, а згодом вона зникла під час бомбардувань.

    Реклама на dsnews.ua