• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Помер художник Олександр Ройтбурд

Відомий український художник Олександр Ройтбурд помер

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила журналістка Катерина Сергацкова у Facebook, передає "ДС".

Ройтбурд був керівником Одеського художнього музею.

Про причини смерті поки нічого не відомо.

Крім Сергацкової, про смерть художника написав у Facebook глава наукового відділу Одеського художнього музею Кирило Ліптов, але на даний момент ця публікація недоступна.

Причину смерті Ройтбурда Ліпатов не назвав, проте відомо, що в останні роки життя у художника були проблеми зі здоровʼям.

В останньому своєму інтервʼю виданню "Бабель" митець розповідав, що він погано спить і ходить. На фото було помітно, що він сильно схуд і змінився зовні. Художник погодився лише на два знімка.

У Facebook Надія Ложкіна, яка назвала художника другом сімʼї, повідомила, що до його смерті може мати відношення коронавірус.

"Саша Ройтбурд помер…не можу повірити і прийти в себе – він був другом нашої сімʼї, а з Алісою дружив 20 років…проклятий ковід", – написала вона.

Олександр Ройтбурд народився в Одесі 14 жовтня 1961 року. Закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту, жив і працював як в рідному місті, так і в Києві.

У 1993 р. заснував у Одесі асоціацію "Нове мистецтво", яку очолював до 2001 року. Згодом був директором Галереї Марата Гельмана в Києві, членом Ради з питань розвитку "Мистецького арсеналу". В 1997-1999-у був також головою наглядової ради одеського Центру сучасного мистецтва Джорджа Сороса.

Наприкінці 2017 виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею. Попри спротив депутатів облради, які не проголосували за його кандидатуру, 19 березня 2018 року тодішній голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов підписав із ним контракт на 5 років.

Головний редактор "Бабеля" Євген Спірін написав в Facebook, що протягом чотирьох років художник "воював" з місцевими депутатами від ОПЗЖ і зміг довести, що він – справжній керівник Одеського художнього музею.

"Це, мабуть, один з кращих музеїв України. На фото Саша посміхається, але в житті він уже не посміхався. Саша зробив музей, а музей зробив Сашу. Ройтбурда більше немає", – додав Спірін.

У 2014 році брав участь в конгресі "Україна – Росія: діалог", а в 2018 він став одним із тих, хто підтримав відкритого листа діячів культури до режисера Олега Сенцова, який тоді перебував в увʼязненні в Росії.

Ройтбурд вважався один з творців "української нової хвилі" у мистецтві та одним з найяскравіших представників постмодернізму в Україні.

Сьогодні твори художника знаходяться у Державній Третьяковській галереї у Москві, Державному Російському музеї у Петербурзі, музеї сучасного мистецтва МоМА у Нью-Йорку, DUMA (художньому музеї університету Дьюк в Дерхемі, США), Одеському художньому музеї, PinchukArtCentre в Києві та приватних колекціях. У 2009-у році картина Ройтбурда з серії "Прощавай, Караваджо!" була куплена на лондонському аукціоні Phillips de Pury & Co за рекордну на той час для українського жиовпису суму – $97 тисяч.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua