• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Помер колишній нардеп Крючков, відомий своїми комуністичними поглядами

У віці 92 років помер екснародний депутат й один із колишніх лідерів Комуністичної партії України Георгій Крючков, який двічі очолював парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони

Георгій Крючков
Георгій Крючков
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні народної депутатки України сьомого скликання Ірини Спіріної у Facebook, передає "ДС".

Він усе життя був затятим комуністом, ще від 1956 року, коли вступив до партії. Його називали "одним з найавторитетніших теоретиків та практиків комуністичного руху на пострадянському просторі". Був членом Президії Центрального комітету Компартії України, головою консультативної ради при ЦК КПУ.

Крючков був родом із Запорізької області, звідки й розпочав свою партійну діяльність. Був керівником лекторської групи, відповідав також за пропаганду та агітацію. Після шести років партійної роботи в Запоріжжі його забрали до Києва, до головного штабу Компартії. За кілька років перед розпадом СРСР його послали до Одеси – очолювати місцевий обком партії.

Тричі був депутатом Верховної Ради УРСР, потім — Верховної Ради СРСР.

Після проголошення незалежності України та заборони діяльності Компартії Крючков був один із тих, хто майже десятиліття добивався відновлення діяльності партії й таки цього досягнув.

Крючков двічі був народним депутатом (1998-2000 та 2002-2006 роки) від Комуністичної партії, очолював Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Зазначимо, що від 2015 року на основі закону про декомунізацію всім компартіям заборонено брати участь у будь-яких виборах в Україні. Водночас юридичне припинення діяльності Компартії України під керівництвом Петра Симоненка досі не завершене.

Як писала "ДС", колишній народний депутат та виконувач обов'язків прем'єр-міністра України у 1993-1994 роках Юхим Звягільський помер від ускладнень COVID-19 у суботу, 6 листопада. Йому було 88 років.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua