• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Помер видатний український режисер Сергій Проскурня

На 64 році життя помер видатний театральний режисер і продюсер Сергій Проскурня

Сергій Проскурня
Сергій Проскурня
Реклама на dsnews.ua

Про втрату повідомив колишній міністр культури України Євген Нищук, інформує "ДС".

"Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ. Я його називав "наш Драматург". Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив. Величезна втрата для мене, для усіх нас", — написав Нищук у Facebook.

Режисер Сергій Проскурня
Режисер Сергій Проскурня

Користувачі соцмережі, серед яких багато відомих осіб, шоковані звісткою і висловлюють свої співчуття.

Про причини смерті митця наразі не повідомляється. Також поки що невідомо, коли і де відбудеться прощання з режисером.

Довідка. Сергій Проскурня народився 28 листопада 1957 року у Львові, вчився у Черкасах. Закінчив інститут театрального мистецтва ім. Івана Карпенка-Карого.

Він був співавтором низки значних мистецьких проєктів, організовував та продюсував концерти, вистави, фестивалі, зокрема й першу "Червону руту". Поставив вистави "Крайслер Імперіал" у Львівській опері під час фестивалю "ВиВих", "Грандів мистецтва у Львівській опері" тощо.

З грудня 2007 року Проскурня входив до команди міністра культури і туризму України Василя Вовкуна, згодом став радником міністра на громадських засадах, а з квітня 2008 очолював комісію Ради з питань захисту культурно-інформаційного простору.

Починаючи з 2015 Проскурня режисерував святкові концерти до Дня незалежності України. Його новаторським рішенням було включення до їх програми симфонічної музики.

Сергій Проскурня є лауреатом премій Національної спілки театральних діячів України "Експеримент" (2001) та імені Сергія Данченка (2017).

    Реклама на dsnews.ua