• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Помер відомий український філософ і народознавець

У Львові помер відомий український філософ, антрополог, етнолінгвіст, культуролог і поет Роман Кісь, який працював науковим співробітником Інституту народознавства Національної академії наук України

Роман Кісь
Роман Кісь
Реклама на dsnews.ua

Науковцю був 71 рік, інформує "ДС" із посиланням на громадську організацію PEN Ukraine.

Роман Кісь народився у Львові в родині історика, професора Львівського університету. Він був учасником літературного середовища 1970-х років, що обʼєдналося навколо Григорія Чубая. Спільнота підготувала два номери самвидавного художнього альманаху "Скриня".

Одразу після виходу першого номера "Скриня" (1971) його автори зазнали переслідувань КДБ. Протягом 1976-1979 років Кісь жив на Чукотці.

З 1980 по 1981-й роки працював у скансені Шевченківського гаю, звідки кілька разів його забирали на бесіди-допити в УКДБ. У 1981 році йому інкримінували злісне хуліганство і посадили на три роки. Під час увʼязнення Кісь познайомився з християнами-баптистами, які з того часу постійно надавали йому підтримку. Вдруге він був заарештований у 1985 році — за відмову брати участь у зборах офіцерів запасу.

Роман Кісь помер у ніч проти неділі, 13 грудня, повідомив його син Зорян Кісь. "Тата сьогодні вночі не стало. Співчуття всім, хто його знали і любили. На повідомлення я поки не відповідатиму, але знаю, що ви зі мною", — написав він у Facebook.

Нагадаємо, 24 листопада помер один з найдосвідченіших фахівців аерокосмічної галузі, генеральний директор конструкторського бюро "Південне" Олександр Дегтярьов.

    Реклама на dsnews.ua