• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Помилування українців Таїланді: з'явилися подробиці

Реклама на dsnews.ua

Більшість помилуваних в Таїланді громадян України фактично відбули терміни покарання, проте двох українців король Рама Х відмовився звільнити

Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Коли я почала займатися цим питанням у 2018 році, ми взагалі не знали, скільки там наших громадян. Потім ми дізналися… Двоє були засуджені до величезних термінів відбування покарання за перевезення наркотиків. Всі інші були за шахрайство з використанням банківських карток", — розповіла омбудсмен .

Денисова розповіла, що відвідала в Таїланді практично кожного українського громадянина, побачила, в яких умовах вони знаходяться.

"Я звернулася до свого колеги. Він підтримав мене, щоб могли застосувати помилування короля. Іншої можливості повернення на батьківщину без відбування покарання немає. У нас немає договору про обмін засудженими, про переведення на відбування покарання в Україну. Помилування було застосоване на моє прохання стосовно всіх 16 громадян, які там залишилися", — зазначила вона.

Денисова повідомила, що більшість громадян уже фактично відбули терміни покарання, 6 українців вже повернулися додому, ще одну людину чекають.

"Останні відбудуть покарання і повернуться у 2021 році влітку, їм залишилося 7-8 місяців. А дві особи будуть ще багато там перебувати, які засуджені за перевезення наркотиків", — додала вона.

Як повідомляла "ДС", 6 жовтня стало відомо, що король Таїланду Маха Вачіралонгкорн (Рама Х) з нагоди свого дня народження помилував 16 українців, семеро з яких були повністю звільнені з-під варти.

    Реклама на dsnews.ua