• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Понад чверть українців живуть за межею бідності, — Денисова

Реклама на dsnews.ua

В Україні більше чверті населення мають дохід нижче межі бідності

Про це заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час Соціального форуму Ради ООН з прав людини в Женеві, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу омбудсмена.

Вона повідомила, що результати здійснюваного моніторингу свідчать, що понад чверть всього населення України перебуває за межею бідності. Прожитковий мінімум в Україні становить близько $75 на одну людину в місяць. Мінімальна заробітна плата українців — $176.

"Попри збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працюючому не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості", — зазначила омбудсмен.

За її словами, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати і становить $200 млн.

Крім того, вона зазначила, що незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності отримують близько 80% наших пенсіонерів.

"Через збройний конфлікт на сході України, понад півтора мільйона українських громадян з метою збереження життя змушені були покинути рідні домівки. Особливої уваги потребує питання забезпечення їх житлом", — зазначила омбудсмен.

"Проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня зубожіння та безробіття, відсутністю належного соціального забезпечення осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян, обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей. Небезпека поширення коронавірусної інфекції провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною використання мови ворожнечі стосовно ромів, внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів", — акцентувала Денисова.

    Реклама на dsnews.ua