• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Понад третини українців не готові вакцинуватися від COVID-19

Не готові вакцинуватися від COVID-19 36% громадян України

Заборону користуватися громадським транспортом не підтримують 65%
Заборону користуватися громадським транспортом не підтримують 65% / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані дослідження Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 10-13 листопада, передає "ДС".

За даними опитування, 46% опитаних зазначили, що вже вакцинувалися (перше чи друге щеплення), 16% зазначили, що готові вакцинуватися, 36% — не готові.

"Опитування проводилося лише серед дорослого населення України, тоді як офіційна статистика кількості вакцинованих виводиться серед усього населення. За останній місяць зросла кількість щеплень (із 36 до 46%). Відносно більше неохочих вакцинуватися серед молодих респондентів", — зазначають соціологи.

Водночас 55% підтримують обов'язкову вакцинацію представників певних сфер (вчителі, медики, державні службовці), 35% — проти цього.

Заборону на відвідування громадських закладів без COVID-сертифіката чи тесту підтримують майже 40%, проти — 53%.

Заборону користуватися громадським транспортом підтримують майже 30%, не підтримують — 65%.

За даними опитування, 71% респондентів вважають порушенням прав запровадження обмежень стосовно невакцинованих людей, 26% — протилежної думки. Останніх більше у Києві, серед найстаріших опитаних та тих, хто вже вакцинувався.

При цьому 49% не підтримують політиків, які не вакцинувалися проти COVID-19. Ще 35% респондентів байдужі до цього, 14% підтримують таких діячів.

61% опитаних також вірить, що Україна здатна розробити власну вакцину від коронавірусу, 37% — не вірять.

40% респондентів вважають, що ніхто не винен у зростанні захворюваності на коронавірус. Ще 21% обвинувачує у погіршенні епідеміологічної ситуації людей, які відмовилися вакцинуватися, 15% — Міністерство охорони здоров'я. Президента, Кабінет міністрів вважають винними 7-8%, місцеву владу — 2%. У мимовільні причини зростання захворюваності найчастіше вірять ті, хто не хоче щепитися. Вакциновані й ті, хто має намір це зробити, частіше обвинувачують у зростанні епідемії тих, хто не має наміру вакцинуватися.

Соцопитування проводилося методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних номерів серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. В опитуванні взяли участь 2500 респондентів. Похибка — не більш ніж 2%.

Як писала "ДС", у Хорватії запровадили обов’язкове тестування на коронавірус для державних службовців й посадових осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua