• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Порушення карантину: Міносвіти пригрозило директорам шкіл штрафами і позбавленням волі

Реклама на dsnews.ua

Міністерству освіти і науки України попереджає керівників закладів освіти про адміністративну і кримінальну відповідальність за порушення умов карантину в "червоних" містах 

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства освіти та науки України, передає "ДС".

Через це МОН звернулося з листом до керівників закладів освіти і департаментів (управлінь) освіти і науки, в якому наголосило на неухильному дотриманні законодавства під час організації освітнього процесу.

Зокрема, у листі йдеться про те, що у разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.

Так, у разі порушень правил карантину громадян можуть оштрафувати на суму від 1 до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; посадових осіб – від 2 до 10 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі порушень, які спричинили істотну шкоду здоровʼю потерпілого директор карається штрафом від 1 тисячі до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

У разі смерті неповнолітнього або інші тяжкі наслідки, керівник навчального закладу карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.

Крім того, ще передбачено відповідальність за завдану моральну шкоду. 

    Реклама на dsnews.ua