• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Останній внук Івана Франка помер на 90-му році життя

11 серпня помер останній онук Івана Франка — Роланд Франко

Роланд Франко
Роланд Франко
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Міжнародного фонду Івана Франка, інформує "ДС".

"11 серпня на 90-му році життя обірвалося земне буття останнього онука Івана Франка — Роланда Франка", — повідомили у Фонді.

Колектив Міжнародного фонду Івана Франка глибоко сумує з приводу смерті засновника і голови правління Фонду.

"Світла памʼять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися. Ми не в змозі змінити обставини. Лише просимо Бога дати сил перенести біль втрати, а душу покійного прийняти в Царство небесне. Вічний спокій його душі. Вічна пам’ять", — йдеться в повідомленні.

Роланд Тарасович Франко — український вчений-інженер, дипломат, громадський діяч. Народився 28 березня 1932 року у Львові. Він — онук Івана Яковича Франка, син Тараса Франка, брат Зеновії Франко. При хрещенні отримав подвійне імʼя — Роланд-Олександр.

У 1993-1996 роках на запрошення МЗС України перебував на дипломатичній службі, був радником з науки в посольстві України у Великобританії. Завдяки клопотанню Роланда Франка в 1996 році Україна отримала у дарунок від Великобританії науково-дослідну станцію Фарадей (нині станція Академік Вернадський) в Антарктиді.

Заснував Міжнародну премію імені Івана Франка, яка вручається за значні досягнення і значні заслуги вчених в галузі україністики та соціально-гуманітарних наук.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua