• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Посол Ізраїля vs Шухевич: в дипломатичному скандалі побачили ознаки роспропаганди

Нинішній демарш посла Ізраїля в Україні щодо присвоєння стадіону в Тернополі імені Романа Шухевича є красномовним результатом дії російської пропаганди

Реклама на dsnews.ua

Таку думку висловив народний депутат фракції "Європейська солідарність", колишній директор Українського інституту національної памʼяті Володимир Вʼятрович, інформує "ДС".

"В Україні близько 80 вулиць Романа Шухевича. Більшість з них з'явилися на мапі населених пунктів в 1990-ті, незабаром після відновлення незалежності України. Саме в той час, коли встановлювалися дипломатичні стосунки України з іншими державами, коли українські міста встановлювали партнерські стосунки з містами інших країн. Нікому, в тому числі в Польщі чи Ізраїлі, це не заважало", — зауважив нардеп.

Він впевнений, що нинішні демарші — "ніщо інше як результат дії російської пропаганди, особливо активної в питаннях дискредитації української історії з 2005 року".

Як писала "ДС", Тернопільська міська рада 5 березня ухвалила рішення про присвоєння міському стадіону імені Романа Шухевича — головнокомандувача УПА. Посол Ізраїлю в Україні Джоель Ліон заявив, що засуджує це рішення. В МЗС України зазначили, що дискусії у сфері збереження національної памʼяті повинні проходити на рівні істориків, а дипломатам слід працювати над зміцненням відносин між народами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua