• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Постковідний синдром" може тривати понад 12 тижнів: названо симптоми

Так званий "постковідний синдром", або тривалість проявів симптомів коронавірусної хвороби, може тривати 12 і більше тижнів від початку захворювання. Симптоми можуть проявлятися з боку будь-якої системи організму пацієнта, але в першу чергу це дихальна, серцево-судинна та нервова

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив професор кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця Сергій Дубров, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоровʼя України.

За його словами, найбільш типовими й частими скаргами пацієнтів є зміни з боку респіраторної системи

"Насамперед йдеться про інфільтративні зміни на рентгенограмах або комп’ютерних томограмах органів грудної порожнини, дуже часто вони субтотальні або взагалі тотальні. Після тяжкого перебігу коронавірусної хвороби тривалий час пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки, навіть коли у них вже нема реплікації вірусу, тобто коли ПРЛ-тест є негативним", – пояснив Дубров.

Також частими є скарги пацієнтів на дискомфорт із боку серцево-судинної системи.

Серед інших симптомів "постковідного синдрому", за словами професора, є: неврологічні розлади, наприклад, тривала слабкість протягом декількох тижнів навіть після легкого перебігу, порушення сну й виражена слабкість. Нерідкими також є і когнітивні розлади – порушення пам’яті та функцій вищої нервової системи.

"Хоча станом на сьогодні немає чітких рекомендацій медичного лікування постковідного стану, проте більшість рекомендацій ЄС на США зводяться до відновлювальної терапії, фізичної реабілітації, повноцінного харчування та нормального сну. Але низка пацієнтів із чіткими скаргами потребує додаткового обстеження та корекції, якщо це потрібно", – підкреслив він.

Нагадаємо, станом на ранок 5 квітня в Україні зафіксовано 10 179 нових випадків коронавірусу, це на 3559 випадків менше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 254 людини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua