• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Пожежі на Луганщині: один осередок вдалося загасити

Реклама на dsnews.ua
В с. Смоляниново Новоайдарського району Луганської області вдалося ліквідувати масштабну лісову пожежу

Про це повідомив голова сільради Смоляниново Руслан Лисаков, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

"На межах населеного пункту пожежа повністю ліквідована. Всі будинки, які горіли погашені. Вже немає ризику, що вогонь може перекинутися, начебто всі його ту ліквідували. А за межами населеного пункту не можу знати, серпанок там поки є", - розповів Лисаков.

За його словами, в самому селі від пожежі постраждало 59 будинків, з них 24 повністю згоріли, 35 - частково.

"Станом на 16:00 сьогодні, в Новоайдарської лікарні залишається 4 дорослих та 4 дитини. Їх швидка допомога евакуювала в лікарню з димовим отруєнням", - додав він.

За словами Лисакова, 7 липня під час активної фази пожежі в лікарні були евакуйовані 29 дітей і 12 дорослих. Але після огляду медиків, місцеві жителі роз'їхались додому, або до родичів. Так, більшість місцевих жителів відмовилися переселятися в надане для них будівля амбулаторії.

"Люди поїхали додому або до родичів. Це не означає, що якщо будинок горів, то всіх евакуювали. Навіть є такі, у кого згорів будинок, а люди залишилися жити в сараї. Сьогодні ми розвозили гуманітарну допомогу і побачили, що багато людей залишилися вдома. Хоча їм пропонували: варто амбулаторія на 30 житлових місць повністю з усіма умовами. Це в тому ж населеному пункті, для ночівлі, наприклад. Але ніхто не переселився", - додав він.

Як повідомляла "ДС", у Новоайдарському районі Луганської області 6 липня виникла лісова пожежа на площі близько 50 гектарів. За даними на 14:00 8 липня, гасіння пожежі триває. Знищено 59 будинків, з них 24 повністю згоріли, 35 - частково.ю в селі Смоляниново і знищено 80 дачних будинків кооперативу "Вовче озеро". В результаті пожеж загинуло 7 осіб.

Президент Володимир Зеленський, який прибув на Луганщину, дозволив використовувати авіацію Держслужби з надзвичайних ситуацій для гасіння лісових пожеж у Луганській області.

Кожній сім'ї, яка залишилася без житла в результаті пожеж, Зеленський пообіцяв виділити матеріальну компенсацію в 300 тис. грн.

Поліція спочатку розглядала три версії причин пожежі, пізніше додалася четверта - обстріл з боку бойовиків.

    Реклама на dsnews.ua