• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Пожежі на Луганщині: Шмигаль розповів, чим допоможуть постраждалим місцевим жителям

Реклама на dsnews.ua
Держкомісія з надзвичайних ситуацій обговорила питання ліквідації наслідків лісових пожеж у Новоайдарському районі Луганської області

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів, передає "ДС".

Як розповів голова Луганської обладміністрації Сергій Гайдай, станом на ранок 9 липня пожежу локалізовано, відкритих ділянок полум'я немає. У рятувальних роботах беруть участь більше 1000 осіб, в лісах ведеться цілодобове чергування.

"У населеному пункті Смоляниново 24 будинки повністю згоріли і не підлягають відновленню. Всього постраждало 59 будинків, 35 з них мають ушкодження різного ступеня. У дачному кооперативі "Вовче озеро", на сьогоднішній день, зруйновано 56 будинків. Відучора працює комісія, яка робить обхід і фіксує всі зруйновані та пошкоджені будинки, кількість постраждалих людей", - навів свіжі дані Гайдай.

Він зазначив, що обласна влада підготувала місця обсервації, але люди поки не звертаються за допомогою щодо надання житла - поселилися у сусідів або родичів.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що постраждалі від пожеж отримають компенсації, аналогічні тим, які призначили постраждалим під час повені в західних областях України.

"За повністю втрачений будинок - 300 тис. грн, 50 тис. грн на капітальний ремонт в частково зруйнованих будинках, 20 тис. грн - відшкодування втрат. Також допомогу отримають сім'ї загиблих при пожежах", - сказав прем'єр.

Держкомісія з НС також доручила всім обласним адміністраціям та іншим органам влади вжити заходів щодо попередження лісових пожеж.

Як повідомляла "ДС", у Новоайдарському районі Луганської області 6 липня виникла лісова пожежа на площі близько 50 гектарів. Поліція спочатку розглядала три версії причин займання, пізніше додалася четверта - обстріл з боку бойовиків.

Пожежі класифікували як "НС регіонального рівня природного характеру з погрозою отримання ознак державного рівня".

    Реклама на dsnews.ua