• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Пожежі на Луганщині: ДБР угледіло вину посадовців ДСНС у загибелі людей (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки у посадовців Державної служби з надзвичайних ситуацій і встановили нові причини масштабних пожеж, які відбулися на території Луганської області в липні та вересні-жовтні 2020 року

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ДБР, передає "ДС".

Зокрема, 17 листопада слідчі ДБР спільно з прокурорами Луганської обласної прокуратури провели санкціоновані обшуки у ГУ ДСНС України у Луганській області та інших структурних підрозділах ДСНС регіону. Також проведені допити службових осіб вказаного головного управління ДСНС.

Під час обшуків виявлено та вилучено ймовірні знаряддя злочину, а також документи та інші предмети, що мають доказове значення для кримінального провадження.

"Слідчі ТУ ДБР у місті Краматорську встановили, що однією з головних причин масштабних пожеж на території Луганської області у вказаний період було системне розкрадання палива під керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області. Майже у кожному структурному підрозділі вказаного управління за вказівки керівництва були придбані спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів. Саме з їх допомогою систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки, за допомогою яких завищували реальний пробіг автомобілів, а паливо розкрадали", — йдеться у повідомленні.

За даними слідчих, таким чином, в управлінні ДСНС не було сформовано належний резерв паливно-мастильних матеріалів, спеціалізована техніка для гасіння пожеж під час виникнення масових пожеж на території області не змогла вчасно виїхати на місця пожежі, що не дало можливості їх оперативної локалізації.

Також зазначається, що корупційні дії посадовців ДСНС призвели до загибелі людей, знищення споруд, будинків та лісових масивів.

Крім цього, слідство вивчає обставини організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж.

Нагадаємо, 9 жовтня 2020 року всі пожежі в природних екосистемах на території Луганської області були ліквідовані. За даними рятувальників, під час гасіння пожеж, що спалахнули на Луганщині 30 вересня та 1 жовтня, знайшли тіла 11 людей. Постраждало 19 осіб, в тому числі три співробітники ДСНС.

Як писала "ДС", 22 жовтня ДБР почало досудове розслідування за фактами можливої службової недбалості з боку керівництва ГУ ДСНС в Луганській області, що призвело до тяжких наслідків і загибелі людей від масштабних пожеж на території області в липні і вересні-жовтні 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua