• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Правоохоронці прийшли з обшуком до голови ГО "Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади" Анатолія Будніка через "Майдан бідних"

З 7 ранку 29 жовтня до київської квартири громадського активіста Анатолія Будніка "завітали" силовики. Вони намагалися взяти свідчення щодо його участі в акції протесту 1 липня та запланованого на 30 жовтня "Майдан бідних"

Реклама на dsnews.ua

Як відомо, у суботу, 30 жовтня, у центрі Києва на 11-ту годину запланований "Майдан бідних", який є продовженням започаткованого на минулих вихідних під Верховною Радою України "Майдану проти підвищення тарифів". Тоді кілька сотень протестувальників вийшли до Урядового кварталу, виступаючи проти різкого підняття тарифів на опалення та гарячу воду.  

Як пояснив ASPI news голова ГО "Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади" Анатолій Буднік, силовики його питали про участь у акціях під ОП 1 липня: "Я вважаю сьогоднішній візит правоохоронців продовженням методів часів "режиму Януковича", давно такого не було. Мені 67 років, як активіст та громадський діяч я брав участь приблизно у 1000 акціях за останні 15 років. Я дійсно проходив 1 липня повз акцію ветеранів АТО у центрі міста. Емоції змусили мене попросити мікрофон на хвилинку, я сказав пару речень про зубожіння українців і про те, що влада повинна нам допомагати. І немає значення, це влада Зеленського, Порошенка, Іванова чи Сидорова. Зажрані депутати та держчиновники просто повинні дбати про людей або йти у відставку. Й все! Не можете допомогти грошима — дайте частину від держземлі чи від держнадр, як у деяких країнах — вони ж за Конституцією належать усім українцям. А так — ви просто заганяєте нас у жебрацтво та прирікаєте на смерть. Саме стрімке зростання цін на все — причина народних протестів. Ніякого секрету з різким подорожчанням газу та вугілля на світових ринках немає, а підписаний Кабміном та місцевими владами "тарифний Меморандум" є символічним. Ми лише хочемо, аби влада виконала обіцянки, вказані у цьому Меморандумі – не підвищувати тарифи на теплоносії протягом опалювального сезону 2021-2022. Але нас не залякати силовим тиском та переслідуваннями активістів. Ми продовжуватимемо боротьбу"!

Буднік підкреслив, що вже направлені інформаційні листи до посольств держав "Великої сімки", де є пояснення мотивів протесту українців проти "грабіжницьких тарифів" на комуналку та різкого подорожчання соціальних продуктів українців — хліба, олії, цукру, борошна, яєць: "Просто порівняйте ціна на все рік тому та зараз! Це — соціальна держава? Я вважаю, що для таких, як я, немає місця в Україні за цієї влади — буду звертатися за політичним притулком до посольств справді демократичних країн". 

СБУ на своєму офіційному сайті вже виклала власну версію подій, вказавши, що допитала "лідера ОЗУ". Анатолій Буднік у коментарі ЗМІ вказав, що це — політичне замовлення та помста за його антикорупційну діяльність.

    Реклама на dsnews.ua