• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Приймати по атестатах "ЛДНР"? Нардепів розгромили за скасування ЗНО для Донбасу

Реклама на dsnews.ua

Скасування зовнішнього незалежного оцінювання для абітурієнтів з ОРДЛО - не найбільш вдала ідея

Таку думку у Facebook висловив політтехнолог Олексій Голобуцький, передає "ДС".

"310 депутатів - "слуги", ОПЗЖ, "Батьківщина", "Голос" (при тому, що "ЄС" дала нуль голосів) - підтримали право "юних ЛДНРят" не здавати ЗНО для вступу в українські внз. Але це породжує кілька суто практичних питань", - зазначив він.

Експерт звернув увагу, зокрема, на те, якою буде мова викладання.

"Викладати їм російською (бо український вони не вивчали, не знають і не хочуть знати) або українською? Тому з них формувати окремі "народнореспубликанські групи" - або вчити разом з ними на російській і українських дітей?" - висловився Голобуцький.

"Як гарантують безпеку українських дітей, зокрема дітей живих і загиблих бійців, від "юних ЛДНРівців", які у віці 16-20 років вже мають досвід відстрілу українців? Як припускають запобігти формуванню агентурної мережі в гуртожитках та на факультетах, вербуванню майбутніх "ополченців" з менш стійких студентів, вербуванню "на роботу" в Росію і т. д.?" - продовжує експерт.

Крім того, Голобуцький задає цілком резонне питання про те, які документи будуть приймати при вступі. Прийняття атестатів "ЛДНР", за словами експерта, легітимізує недореспублики як суб'єкти міжнародного права, що визнає суверенітет окупаційних режимів.

"І ще один дуже цікавий момент: а в академії МВС, СБУ, військові навчальні заклади вони будуть надходити без ЗНО і без проблем?" - додав Голобуцький.

"Це якщо опустити такі питання, як дискримінація українських учнів та їх батьків (які витрачали гроші на репетиторів, щоб дитина добре здала ЗНО) та бюджетне утримання для "тежукраїнців" з російськими паспортами (у них або поки тільки у батьків - не важливо, тому що так чи інакше батьки — "громадяни ЛДНР" однозначно подбають про отримання дитиною скоринки з куркою в додаток до диплому з тризубом)", - резюмував він.

Інші користувачі мережі також обурюються.

Зазначимо, що прийнятим нардепами законопроектом передбачається можливість вступу в усі заклади вищої освіти за вступних іспитів у межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія і населені пункти на лінії зіткнення.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді дозволити вступ для абітурієнтів з непідконтрольної частини Донбасу в усі українські вузи без ЗНО.

У зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови і літератури взяв участь 121 житель непідконтрольної владі території Донецької області.

    Реклама на dsnews.ua