• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Припинити клоунаду! Користувачі соцмережі жваво відреагували на "опитування Зеленського"

Реклама на dsnews.ua

Користувачі соцмережі Facebook доволі жваво відреагували на пропозицію президента Володимира Зеленського залишати у коментарях свої питання для наступних суспільних опитувань

Разом з тим багато коментаторів засумнівалися в реальній користі ініціативи Зеленського, згадавши про відсутність його реакції на різноманітні петиції, інформує "ДС".

Сьогоднішнє відеозвернення президента, в якому він озвучив три з пʼяти питань т.з. "загальнонаціонального опитування", станом на 12.30 зібрало понад 4,2 тисячі переглядів і не менше двох тисяч коментарів. Також у своєму зверненні Зеленський, звертаючись до виборців, запропонував писати в коментарях "про що ще ти хотів би висловитися як громадянин України". Користувачі Facebook охоче відгукнулися на цю пропозицію. Як виявилося, українців турбує доволі багато питань. Багато з них стосуються економічної ситуації.

"Шосте питання: чи не хочете ви скасувати РРО для ФОП на єдиному податку?" — написала Євгеній Павлюк.

"Пане президенте, наберуся наглості говорити від імені простого люду України і прошу Вас скасовувати драконівський, необґрунтований, здирницький, спекулятивний тариф за транспортування газу. Вам за це будуть вдячні не тільки прості люди, але, може, ще й до кінця терміну добудете", — висловився Yuriy Klymyuk.

Коментарі під дописом Зеленського
Коментарі під дописом Зеленського

"Питання шосте. Коли буде виконано обіцянку керівництва Державного концерну "Укроборонпром" про повне погашення до травня 2020 року заборгованості по зарплаті на Харківському державному авіаційному підприємстві в розмірі 239 мільйонів гривень?" — поцікавився користувач Віктор Слнк.

"А давайте будемо перед тим, як лікувати людину, проводити всенародне опитування про те, як це робити. Начхати на профільних лікарів, фахівців, будемо питати у людей!" — обурився Rostyslav Drobnokhod.

"Де адекватне розмитнення автотранспорту, яке ти обіцяв!?" — звернувся до президента Олег Середа.

Водночас багато коментаторів звернули увагу на відсутність будь-яких юридичних наслідків опитувань, запропонованих президентом, а також на те, що сам Зеленський не дуже охоче реагує на петиції, зареєстровані на його ж сайті.

"Судячи з твоїх питань, відповіді тобі не потрібні. Це така гра. Всі ці питання мусить вирішити вже обраний мною парламент", — написала Helen Sviridova.

"Так народовладдя не працює. Спочатку ти відповідай, чому не реагуєш на законні петиції, а потім проводь незаконне опитування, причому своїм коштом", — висловився Андрій Смоляр.

"На законодавчому рівні це просто подивитися думку. Про обмеження кількості депутатів лежить не одна петиція, а також про монополію на газ та світло…. Але до цього мало хто прислухається", — вважає Володимир Ханко.

"Вчора на кухні з таксистом якраз обговорювали всі ці питання. Прям з язика зірвали", — іронічно прокоментувала Lesia Myronchuk.

Деякі користувачі також звернули увагу на те, що на офіційному каналі Офісу президента в Youtube розділ коментарів взагалі закритий:

Youtube-канал ОПУ
Youtube-канал ОПУ

Слід також зазначити, що левова частина коментарів присвячена одному питанню: коли Володимир Зеленський піде у відставку.

Коментарі під дописом Зеленського
Коментарі під дописом Зеленського

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський анонсував проведення опитування 25 жовтня — в день голосування на місцевих виборах. В рамках опитування українцям поставлять пʼять питань, однак їхній зміст не було озвучено одразу. Також у своєму відеозверненні глава держави заявив, що парламент вже "працює над реалізацією впровадження в Україні механізмів народовладдя".

Згодом стало відомо, що перше питання буде звучати так: "Чи потрібно ввести довічне увʼязнення за корупцію в особливо великих масштабах?". Друге питання стосується вільної економічної зони на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua