• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Щеплення в аптеках: у МОЗ кажуть, що бізнес поки не дуже цікавиться ініціативою

Аптеки поки не виявили зацікавленості ініціативою щодо проведення в них вакцинації

Вакцинація
Аптеки ще не виявили зацікавленості ініціативою щодо проведення в них вакцинації / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Пр оце заявив в ефірі національного телемарафону головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін,передає "ДС".

"Станом на сьогодні, поки що в нас немає активних запитів від аптечного бізнесу. Ми вже почали проводити інтенсивну роботу, тому сподіваємося, що впродовж літа все ж таки певна частина бізнес-структур аптек подаватимуться на спрощену ліцензію та будуть учасниками вакцинальної кампанії проти грипу в межах епідемічного сезону 2024-2025 років", — зазначив він.

За словами Кузіна, проведення щеплень в аптеках є частиною загальної ініціативи щодо "так званої демедикалізації вакцинації".

"На жаль, у пострадянських країнах дуже часто законодавство було прописано так, що лікар є обов'язковим учасником процесу вакцинації. У світі це зовсім не так, тому вакцинація в аптеках справді є світовою практикою і світовим досвідом", — пояснив головний санлікар.

Для проведення щеплень аптека має отримати відповідну ліцензію на медпрактику.

Як писала "ДС", в лютому Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє аптечним закладам проводити профілактичну вакцинацію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua