• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Продавали акаунти для поширення фейкових новин: СБУ викрила потужну "ботоферму" (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Кіберфахівці Служби безпеки України блокували діяльність "ботоферми", яку використовували для розповсюдження фейкової інформації

Про це йдеться у повідомленні СБУ, передає "ДС".

За даними слідства, кілька громадян України та Росії організували у Києві та Запоріжжі роботу так званих "ботоферм", використовуючи спеціалізоване телекомунікаційне обладнання. За допомогою SIM-карток українських та іноземних операторів мобільного зв’язку учасники схеми створювали та продавали через заборонені в Україні російські платіжні системи анонімні віртуальні акаунти для поширення фейкових новин про політичну ситуацію в Україні.

У СБУ вважають, що неправдиву інформацію, спрямовану на розпалення міжетнічної ворожнечі та пропаганду сепаратизму, поширювали для впливу на настрої українців напередодні місцевих виборів.

Під час проведення обшуків в організаторів "ботоферми" вилучили техніку та сім-картки на суму понад 1 млн грн. Зокрема — близько 20 SIM-банків на різну кількість портів – від 16 до 128, девʼять VoIP шлюзів на 32 порти кожен і понад 22 тис. SIM-карток. Також знайшли комп’ютерне обладнання, на якому розміщувався віртуальний сервер зі спеціалізованим програмним забезпеченням.

Триває досудове слідство.

Як писала "ДС", СБУ виявила мешканців Полтави та Одеси, які вели антиукраїнську агітацію в інтернеті.

    Реклама на dsnews.ua