• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Проти народу-овочів": Письменник Глуховський порівняв Росію з окупаційним режимом фруктів з "Чиполіно" (ВІДЕО)

Відомий російський письменник Дмитро Глуховський на врученні премії GQ "Людина року-2021" порівняв ситуацію в Російській Федерації з описаним у казках Джанні Родарі

Дмитро Глуховський
Дмитро Глуховський
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить відео, опубліковане російською редакцією DW, інформує "ДС".

"Я хотів сказати, що я, звичайно, задоволений, але нагорода дісталася мені незаслужено. Річ у тому, що останні сім років, із 2014-го памʼятного всім вам року, місце в списку, в десятці бестселерів продовжує посідати Джордж Орвелл із книгою "1984", — заявив письменник.

На його думку, минулого року Орвелл "посів друге місце вже, обійшовши всіх інших письменників, зокрема вітчизняних, яких взагалі наш читач не милує".

"Чому так відбувається, я не знаю, але підозрюю, що народ не такий дурний, як здається деяким іншим його обраним представникам. Або не обраним. Це по-перше. Хотів сказати ще наостанок, що я б, звичайно, премію цю віддав — оскільки Джордж Орвелл помер — іншій людині, яка, на жаль, теж померла. Її звуть Джанні Родарі", — зазначив Глуховський.

Він упевнений, що цей письменник заслуговує нагороду, бо він написав книги про Чиполіно і "Джельсоміно в країні брехунів".

"Ну, "1984" похмуро, але я рекомендую вам, якщо хтось не читав у дитинстві, випадково пропустив, ці дві книги. "Чиполіно" — це просто все, що зараз розгортається, починаючи з січня, у нас у країні, один в один, дуже смішно. Зараз дітям читав, упісятися. Значить, просто про нас, все ось це — окупаційний режим фруктів проти народу-овочів. І, нарешті, "Джельсоміно в країні брехунів" — це така країна, куди потрапляє хлопчик із робітничо-селянської Італії. Потрапляє у країну, де не можна називати речі в жодному разі своїми іменами. Сир називається "гумкою", чорнило — це "молоко", у жодному разі не можна називати сир "сиром", а гумку "гумкою", тому що за це — відразу у вʼязницю. Що я хотів сказати у звʼязку з цим. Ви можете сказати, що це дитячі книжки. Але ми з вами, дорогі друзі, вступаємо в епоху, коли достатньо вже громадянської мужності в тому, щоб вчиняти, як мама нам у дитинстві казала правильно вчиняти. Тобто не брехати і не боятися. І не улюлюкати, коли інших штурхають ногами. І не прикидатися. Це вже акт громадянської мужності, так. Я ось хотів вас закликати до цього: памʼятати, що нас всіх у дитинстві вчили певних речей. [Якщо] навіть зараз ваша мама вам каже не висовуватися, то в дитинстві вона вам казала інше. Ну, свободу політвʼязням", — резюмував Глуховський.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua