• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Протипоказання до COVID-вакцини: в МОЗ пояснили, як їздити по Україні

З 21 жовтня вступають в силу нові правила міжрегіональних перевезень, які передбачають наявність документа про вакцинацію від коронавірусу. Однак люди, яким вакцинація протипоказана, можуть надавати негативні ПЛР-тести

Реклама на dsnews.ua

У відомстві зазначили, що в Постанові Кабміну про посилення правил міжрегіональних перевезень не вказано алгоритм дій для громадян, у яких алергія на вакцину.

"Осіб, які дійсно мають абсолютні протипоказання до щеплення, в Україні менше 1%. Йдеться про тяжку алергічну реакцію на першу дозу вакцини (анафілактичний шок) або гіперчутливість до одного з компонентів вакцини. Постанова №1236 не передбачає, що громадяни можуть пред’являти під час міжрегіональних поїздок документ про протипокази до вакцинації", — йдеться в повідомленні відомства.

У МОЗ зазначили, що у випадках алергії для міжрегіональних поїздок можна використовувати негативні результати ПЛР-тесту або експрес-тест на COVID-19.

Як повідомляла "ДС", 11 жовтня Кабінет міністрів прийняв постанову, якою затвердив нові правила пасажирських перевезень в "жовтій", "помаранчевої" і "червоної" зони адаптивного карантину з 21 жовтня. Зокрема, передбачається обов'язкова наявність сертифікату вакцинації у пасажирів і водіїв під час міжрегіональних поїздок.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua