• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Путінський пропагандист розповів, хто захоплював Донбас

Реклама на dsnews.ua
В окупації Донбасу беруть участь кілька угруповань кавказців, російські неонацисти, регулярна російська армія і безліч різних найманців

Таке визнання зробив побував на Донбасі, в 2014 році російський пропагандист, який побажав залишитися анонімним, передає "ДС" з посиланням на Lenta.ru.

Він також не заперечував, що терористи за свої військові злочини завжди вимагали плату. Часом вони вимагали не тільки гроші, але і жінок.

"Кавказців на Донбасі було три типу. Перший – південно-осетини, обзавелися тут "дахом" і займалися в основному всяким рекетом, самі "кришували" місцевий клуб "Синоптики", ще якісь точки, ринки намагалися прибрати. Осетини вели себе дуже недобре, і їх в підсумку жорстко прессанула "військова поліція", – розповідає рупор окупантів.

Крім того, додав він, на боці Росії на Донбасі також воювали чеченці, яких прислав соратник Володимира Путіна Рамзан Кадиров. Вони брали участь у бойових діях і навчали інших мінно-вибухової справи.

"Разом з тим треба розуміти їхню психологію: коли вони приїжджають кудись щось робити, їм треба за це щось отримати. Приблизно такий підхід у них: "Я кого треба уб'ю, кого треба вибухну, навчу, але я повинен з цього щось мати, і не обов'язково в грошах. У чому знайду: машину можна знайти, дівчину можна знайти, я джигіт, розумієш, у мене має бути багато дружин і ще більше наложниць, гроші повинні бути, збруя для коня красива". Це психологія людини, яка живе набігами, вони завжди жили набігами", - додав пропагандист.

Третій тип кавказців на Донбасі, за його словами, - це ті, хто був пов'язаний з російськими силовими структурами. Серед них є багато дагестанців, жителів Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії.

"Чеченці і осетини жорстко зарубались з "військовою поліцією" Стрєлкова (екс-ватажок "ДНР". - ред.), але осетини майже завжди отримували люлей і, на відміну від чеченців, тікали. Пам'ятаю був заруб за клуб "Синоптики". Осетини в клубі почали розбирання з військом, кого постріляли, викликали стрелковскую "військову поліцію". Ті приїхали і винесли осетинів, теж з вогнепал", - розповідає про безчинства російських найманців джерело.

Що стосується кадрових російських військових, то вони на Донбасі, за його словами, також намагалися маскуватися під "добровольців". Для цього вони одягалися в стару військову форму.

"Бійців в сучасному камуфляжі російської армії я не бачив, більшість були одягнені в старе камуфляж ВСР-98, ще на деяких бачив "гірку", це двоколірні захисні костюми зразок маскхалат, і "берізку" - зовсім старий радянський камуфляж, який досі ще подекуди в російській армії використовується. У такому вигляді вони і заходили в Ізварине", - згадує пропагандист.

Також він визнав, що після початку російського вторгнення на Донбас туди хлинули цілі натовпи маргіналів з території країни-агресора. Всі вони шукали легкої наживи.

"Як війна все-таки почалася, Донецьк хто тільки не наїхав. Якісь "ополченці" дикі, багато бандитів пішли в "ополчення", вони займалися рекетом. "Ополченці", побували на лінії фронту, почали творити таке, чого раніше ніхто не бачив. Розпочався віджим машин нахабно, у людини красива машина - "вона потрібна "ополченню", пішов звідси", - розповідає речник Кремля.

Окремо він зупинився на особистостях російських неонацистів, які навіть створили свою окрему бандформування для участі в окупації Донбасу. Однією з таких одіозних фігур є відомий шкуродер і фанат нацизму Олексій Мільчаков.

"На Донбас підтяглися російські націоналісти. Наприклад, НБПшники воювали в Луганську організованими формуваннями. Були блукаючі хлопці типу командира ДШРГ "Русич" Мільчакова - ці починали в "ЛНР", але щось у них не склалося, і перейшли до "ДНР". Я спілкувався з Мильчаковым. Абсолютно холоднокровна людина, я б навіть сказав, цинічний. Абсолютно ніяких емоцій. Дуже холодні очі, за ними неможливо зрозуміти, що він думає. У "Русич" місцевих принципово не брали, тільки росіян і лише затятих націоналістів. Мільчаков говорив, що якщо людина не поділяв ультраправих поглядів, але був готовий воювати, він давав йому хорошу характеристику, щоб його прийняли в інші підрозділи", - згадав пропагандист.

    Реклама на dsnews.ua