• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

П'ятьох кримчан окупанти внесли в список "екстремістів і терористів"

Реклама на dsnews.ua
Російська служба з фінансового моніторингу внесла 5 кримчан у список "екстремістів і терористів", в тому числі за репости в соцмережі "ВКонтакте"

У списку - мешканка Ялти Лариса Китайська, житель Севастополя Валерій Большаков, Євген Каракашев з Євпаторії, обвинувачений в екстремізмі Ісмаїл Рамазанов з Сімферопольського району та Еліна Мамедова з Ялти (с. Аутка), повідомляє "ДС" з посиланням на "Кримську правозахисну групу".

Правозахисники заявляють про політичний мотив переслідування людей владою РФ.

Ларису Китайську засудили за публікації в соцмережі (ч. 1 ст. 282 КК РФ "Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності), Большакову Валерію пред'явлено звинувачення в публічних закликах до екстремістської діяльності, а також в порушенні ненависті і ворожнечі (ст. 280 ч. 1; ст. 280 ч. 2; ст. 280.1 ч. 2; ст. 282 ч. 1 КК РФ).

Євген Каракашев заарештований за підозрою в екстремістських висловлювання в соцмережах (ч. 1 ст. 282 КК РФ) і публічних закликах до тероризму (ч. 2 ст. 205.2 КК РФ), проти Ісмаїла Рамазанова порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 КК РФ (збудження ненависті або ворожнечі через інтернет-радіостанцію Zello), щодо Еліни Мамедової порушено кримінальну справу за ч. 1, 282 ст. КК РФ за три репоста в соцмережі "ВКонтакте".

Кримчани, які внесли до списків екстремістів", повідомляють, що не можуть скористатися своїми банківськими картами та нотаріальними послугами.

Як повідомляє "Радіо Свобода", Слідчий комітет РФ зажадав отримати зразки ДНК, слини і голоси Еліни Мамедової.

На думку адвоката правозахисної групи "Агора" Олексія Ладина, що представляє інтереси Мамедової, це потрібно для формування бази екстремістів на аннексированном півострові.

"Очевидно, що доказове значення зразків голосу, слини і ДНК у справі про репостах межує з абсурдом", - заявив він.

По рекомендації адвоката, який вважає вимоги СК неконституційними, Мамедова від надання зразків відмовилася.

    Реклама на dsnews.ua