• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рада вирішила ввести ПДР для електроскутерів, сігвеїв і гіробордів

Реклама на dsnews.ua

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт, який пропонує ввести нову категорію учасників дорожнього руху — "користувачі персонального легкого електротранспорту"

Проєкт закону №3023 підтримали 268 нардепів, передає "ДС" із посиланням на сайт парламенту.

До даної категорії автори законопроєкту віднесли осіб, які рухаються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який приводиться в рух за допомогою електродвигуна (електричні скутери, cігвеї, гіроборди, гіроскутери і т. п.), крім інвалідних візків і велосипедів, обладнаних електродвигунами, а також визначити їх права та обов'язки.

Згідно з текстом документа, особи, що керують персональним легким електротранспортом, отримають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а при їх відсутності — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Також вони будуть зобов'язані використовувати технічно справний і належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт; рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів, а при можливості обладнати свій електротранспорт звуковим сигналом і світловідбивачами.

Під час руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості вони повинні мати включену фару і виділити себе за допомогою світловідбивних елементів, а також — не перевозити пасажирів, якщо їхнє перевезення прямо не передбачене конструктивним рішенням виробника.

Крім того, законом пропонується заборонити керувати персональним легким електротранспортом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їхню увагу та швидкість реакції.

    Реклама на dsnews.ua